Uruchomiona została posadzkowa fontanna na skwerze przy ul. Szarych Szeregów.

Fontanna jest płaska (tzn. bez widocznego zbiornika wodnego) o wymiarach około 3×1,5 m. Pokryta jest płytami granitowymi z sześcioma dyszami i  z kolorowym podświetleniem wody, tak jak w parku Słowackiego.

Włącza się o godz. 9.00, a wyłącza o 23.00. Godzinę przed zmrokiem uruchamiane będzie podświetlenie. Fontanna co 30 minut zaprezentuje program pokazowy. O ile pogoda pozwoli, będzie uruchomiona do połowy października. Inwestycja kosztowała około 56 tys. złotych.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Prawie rok temu wyprowadziłem się z Pabianic, ostatnio kiedy na chwilę do wróciłem na Piaski skorzystałem z okazji i przeszedłem się zobaczyć jak w chwili obecnej wygląda Skwer. I nie należy tego traktować jako malkontentyzm, tylko głos rozsądku osoby, która może spojrzeć na to miejsce z pewnego dystansu – Skwer w chwili obecnej został przemieniony na betonową pustynię, wycięto mnóstwo roślin, przeorano trawniki, zasadzono jakieś „egzotyczne” rabaty, które z tego co pamiętam, ledwo trzymały się przy życiu. Ktoś może i miał dobre intencje, ale niestety mam wrażenie, że zabito to miejsce w ramach „przywracania estetyki”, tylko szkoda, że ta estetyka… Czytaj więcej »

6 dziurek tryskających wodą … za 56 tys. złotych.

Niezbyt to urodziwe i ciekawe 🙁