Po przemówieniu Krzysztofa Habury z okazji Narodowego Święta Niepodległości, swojego oburzenia nie kryli politycy Prawa i Sprawiedliwości. 

– Tak podzielonych Polaków nie było w naszym kraju od lat – mówił starosta i szef Platformy Obywatelskiej w powiecie. – Ukształtowały się dwa alternatywne sposoby patrzenia na polskość. Ludzie, którzy je reprezentują przebywają w permanentnym konflikcie, przez co interesy Polski cierpią. Niezwykle ważne, abyśmy próbowali zakopywać rowy, które nas dzielą, nie słuchać głosów, które jątrzą, ale pracować na rzecz tolerancji, zgody, dialogu, przestrzegania konstytucji i demokracji.

Podczas przemówienia starosty dało się słyszeć w tłumie kąśliwe komentarze, choć część zgromadzonych biła brawo.

Swojego oburzenia nie krył Krzysztof Ciebiada, wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego i członek rady programowej PiS.

– Niebywałe, żeby nawet w taki dzień zbijać kapitał polityczny – powiedział Ciebiada.

– Od dziś jest naszym Frankiem Dolasem – dało się słyszeć w tłumie, w nawiązaniu do wypowiedzi starosty o bohaterze filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową”.

Poniżej pełne wystąpienie Krzysztofa Habury.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
55 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kto piszę temu facetowi te przemówienia ?

Starosta porównuje 99 rocznicę odzyskania niepodległości do komedii !!! Skandal

Może kartki się chłopu z przemówieniami pomyliły … to miał wygłosić na festiwalu polskiej komedii 🙂

Przedstawiciel KODu, PO i N. czyli środowisk, które donoszą na własny kraj śmie mówić o dzieleniu polaków ??? Są jakieś granice hipokryzji ???

Tyle słów, a Polaków z małej litery.

Bo to teraz tak popularny pisi Polak, patriota i katolik, który językiem ojczystym włada jak przyjezdny kucharz z chińskiej knajpy …

Zwolennicy podłej zmiany, miałcy moralnie i intelektualnie, nie znający historii powstawania systemów totalitarnych krytykują słowa tego człowieka. Ciebiado bohaterze, dla którego stworzono intratne stanowisko w kotłowni miejskiej bo nie chcieli cię na prezydenta – zamilcz.
Niejaki Jacku zapomniałeś o Fotydze i Macierewiczu pętających się po NY w wiadomej sprawie.
Iwonko – jeżeli to jest komedia to czym jest spektakl tworzony przez Suskiego, Pawłowicz, Czarneckiego i innych ? Hakatumba ( rozum z wami – tradycyjne życzenie z San Escobar).

Zwolenniku „żeby było po staremu” przy jakże wszechstronnym opisywaniu własnych ejakulacji gdzieś ci umknął polityczny harem pełen aparatczyków z brudnymi kolanami gotowych na komendę dekarza plastusia palnąć każdą głupotę. Z historią się nie wychylaj gdyby nie twój Franek Dolas pustynny lis do dziś grabiłby Afrykę jak HGW Warszawę. Kubusiu twoi polityczni mecenasi z PO nawet zmienili przepisy dla rowerzystów żeby ich nadworna mentalna pokraka Niesiołowski mógł sobie po Łodzi w poprzek drogi latać na rowerku. W Łodzi się podobno taksówkarze zakładali kto pierwszy trafi w tego intelektualnego męczennika. Każdy z twoich wybitnych moralnie i intelektualnie bo przecież nie miałkich, kolesi… Czytaj więcej »

Zdaje się – jesteś inteligentny, więc rozumiesz, że z tymi cyklistami i Niesiołowskim to z twojej strony nadinterpretacja. Efektowna figura z tą ejakulacją chybiona, bo z moich wypocin nie wynika, że popieram każdą personę nawet najobrzydliwszą byle była z określonej opcji – mam jednak świadomość mniejszego zła, więc czasami używam zardzewiałego młotka.
Nigdy nie miałem i nie mam żadnych mocodawców – jestem Prostym Szarym Obywatelem .
Mimo wszystko Dobrego Dnia 😊

Brawo Panie Starosto. Trzeba ludzi odważnych, którzy głośno to powiedzą. Gratuluję, że Pan się odważył.

HAŃBA—- Pabianicka młodzież nauczyła się dziś że twarzą 11-go Listopada czyli Święta Niepodległosci ,według KOD-owca i PO Habury jest Franek Dolas
Tak Platforma uczy historii ,Moze pan Habura powinien douczyć się historii

Już przynajmniej wiadomo kto pisze te komentarze, bo brzmią dokładnie tak samo jak komentarze członków PiSu obecnych dziś na uroczystościach. Przemówienie nie na rękę władzy, więc klakierzy zostali uruchomieni… ehhh, szkoda gadać…

To co spotkało nasz kraj to wielkie nieszczęście ale miejmy nadzieję że część narodu się obudzi i po następnych wyborach zmieni się rząd. Brawo Panie Starosto.

Oj i klakierzy PO też uruchomieni …

Raczej Franek Golas 🙂 Skończ waść wstydu oszczędź. Ale ma tupet żeby tak bredzić zapominając co jego peło zrobiła. Wstyd. TO ugrupowanie wraz z Rezydentem naszego Miasta i jego klakierami jest na szczęście skończone. Za dwa lata się obudzą hihi. Wreszcie.

„Niebywałe, żeby nawet w taki dzień zbijać kapitał polityczny – powiedział Ciebiada”, przedstawiciel partii, która co miesiąc urządza szopkę na trumnach.

Rozumiem, że z tą szopką to zmyliły Ciebie występujące osły ?
Można się pomylić

Tak, te osły które urządzają co miesiąc szopkę na trumnach.

Zgadzam się z panem starostą … nie wolno dzielić ludzi … mogą istnieć tylko dwa rodzaje, żrący ośmiorniczki i kradnący kamieniczki … 🙂 w której grupie szanowny pan starosta by się widział ? 🙂

Zazdrościsz ośmiorniczek to sobie kup w biedronce.

kup to ci się do słomy w bucie przylepił.

A na masło cię stać? Jeśli tak, to możesz i ośmiorniczek się nażreć i nie powtarzaj idiotycznej, pisiej propagandy!

Przemówienie przeszkadzało… ojejku… a robienie od 7 lat polityki na grobach, a nawet zwłokach ofiar tragedii w Smoleńsku i wydawanie na to milionów z publicznych pieniędzy jest SUPER…NIEBYWAŁE…

Nie myl bredzenia z przemówieniem

donald nie mów , że Terlecki to nie pajac
Sam wiesz…

Nie myl przemówienia z bełkotem ( miesięcznice ) !

To przemówienie to prowokacja przygotowana przez wrogie zachodnie elity i sfinansowana przez Sorosa. Ci, co ośmielili się bić brawo, to na pewno sami komuniści i złodzieje, zdezorientowani i zmanipulowani przez obcą propagandę. To nic innego jak próba obalenia wybranego przez suwerena i łączącego wszystkich Polaków rządu, po to, aby ściągnąć tutaj islamistów. A w ogóle to wina Tuska, bo śmiał przyjechać na zaproszenie Prezydenta RP do swojego kraju na Święto Niepodległości…

Zapomniał autor dopisać „…. łącząca białych Polaków …”
Tak było 11 .11 w Stolicy

Tusk z Dudą dadzą nową Partie !

Acha a podczas miesięcznicy Prezi nie pożegnał Borubara ???

poznamy prawdę jak pomniki powstaną – przekonujące ???

Jesli ktoś się oburza tymi słowami, powinien chyba raz jeszcze ich posłuchać i przeczytać komentarze poniżej!
Właśnie o to mu chodziło – że się kłócicie, obrażacie, wyzywacie od lemingów albo pisiorów, a mamy przecież WSPÓLNE DOBRO! Własnie tego dnia powinien kazdy sję uderzyć w pierś!
Wszyscy jesteśmy Polakami, z PO z PiS z N czy PSL.

Znowu błysk plastusiowego otwieracza. Zakopywanie rowów możesz Pan zaczął od tych po warsztatach mechanika. Jestem zgodnie i tolerancyjnie za wyrzuceniem wszystkich działaczy PO w mieście poupychanych na wszystkich stanowiskach w urzędach spółkach i gdzie się da. Tak skrupulatnie obsadzanych z partyjnego klucza. Dialog jest krótki zabieraj ich i ….. daj miastu w końcu żyć

Wypowiedź prawdziwego Polaka- zazdrość bo samemu się nie powiodło i szuka nieszczęścia u innych – rozumiem.

Pan starosta zapomniał o Czterech pancernych i o Klosie, którzy rownież przyczynili sie do odzyskania przez Polske niepodległości, szkoda że to nie ta wojna. A tak na marginesie to demokracja właśnie polega na tym, że każdy może mieć inne zdanie, chyba, że nie jest ktoś tolerancyjny (opozycja) nie rozumie jego znaczenia i nie potrafi dyskutować z innym rozmówcą reprezentującym inne poglądy. Powinniśmy pamiętać, że właśnie Polska zawsze była otwarta i tolerancyjna na różne wyznania i poglądy, szkoda tylko, że słowo tolerancja kilka wieków temu była rozumiana lepiej niż dzisiaj nie mówiąc już o kiepskich technikach manipulacji.

Zwieracze puszczają KC PO przed wyborami, bo to… już ostatnie przemówienie Habury :))) I dobrze! Dość już waszego niszczenia miasta i powiatu przez lata!!!! A jak wygląda miasto i powiat PO waszych (nie)rządach każdy widz. Brud, smród, zaścianek i dno!!! Inne miasta zostawiły nas daleko w tyle panie starosto, prezy-w ch..dencie. Wasza zasługa!

Zwieracze puszczają zwolennikom KC PO przed wyborami, bo to już ostatnie przemówienie Habury! I dobrze! Przez lata ci sami ludzie, którzy zrobili z tego miasta i powiatu grajdoł bez szans, perspektyw… Bród, smród i dno. Inne miasta zostawiły nas w tyle, a tu ciągle to samo: apanaże i stołki dla klanów z KC PO i BSR mających gdzieś miasto i powiat. Dzięki ci starosto i prezy-w %$#@dencie. Ostatni rok… I WON!

I co z tymi pomnikami, które dadzą prawdę ?
Chyba nikt nie zaprzeczy, że Pan Jarosław to źródło/rdzeń obecnej władzy.
A większość (jak pokazują sondaże) za odzyskaniem pomników pomyłka prawdy…

„Pomniki Prawdy” – czekam z utęsknieniem.

A No chyba, że Pan Gliński ocenzoruje …

Kolejny pomysł wpadł mi, nie wiem czy nie wyprzedzę władzy obecnej ;-).

„Pomniki Prawdy” w każdym mieście, na każdym osiedlu… jak „Orliki”.

„Pomniki Prawdy”- dobra lokalizacja wydaje mi się, że przy stołach do tenisa stołowego.
Macie propozycje ?
Proszę podajcie

Uderz w stół, a (pis)nożyce się odezwą… poziom agresji, prostactwa oraz najzwyklejszego chamstwa i wulgarności w komentarzach potwierdza tylko i świadczy o tym, że prawda w (pis)oczy kole… I jeszcze to „oburzenie” obsadzaniem stanowisk z klucza partyjnego – padłam ze śmiechu…

Śmiej się śmiej. Służysz im tak długo i oddanie, że nawet marsz w obronie krocza był na twoją cześć.

Jaki głosik zatroskany, niestety mnie nie przekona żaden członek PO czy KOD

Kolego z ciebie niezły członek

Mnie przekona tylko „ Pomnik Prawdy”-
PiS jesteście „ boscy”.

Czy Pan Terlecki to pajac ?
W chyba nie wyglada na takiego ?
Chociaż już sam nie wiem, tyle emocji .
Hehehe

Ten „pan” to POmyłka! partyjna osobowość pabianickiego POwiatu.

Daj spokój i tak 10 dnia każdego miesiąca poznajesz na nowo prawdę ….

„…Prawda czasu , prawda ekranu….”
Hahahaha

O rany jak Wy się nakręcacie. Co za różnica kto rządzi. Od 27 lat rządy dbają tylko o koncerny i Watykan.

Chodzi Tobie o Rydzyka i jego koncerty ???
🙂

Lepiej być Frankiem Dolasem niż Nikodemem Dyzmą

„Pomniki „ wyjaśnią wszystko…
To jest tylko pewne dziś .

Lecz pamiétaj, grób twój odemkną powtórnie, inaczej będą głosić twe zasługi…

wef
Podważasz autorytet Drugiego Kaczora, bo pokłada w T., wielką nadzieję i dał mu buławę wicka na Sejmie oraz fuchę prezia w KP PiS !

Wiecie co, on chyba w całej tej swojej naiwności wierzy w to co mówi ………………

Drugi Kaczor, na pewno !