Strona główna Dzieje się Dzień Wody już w tę sobotę

Dzień Wody już w tę sobotę

7

Jeśli tylko pogoda dopisze, pabianiczanie będą mieli okazję wziąć udział w kolejnych obchodach Święta Wody organizowanych przez ZWiK. Oto atrakcje, jakie czekają na mieszkańców naszego miasta.

Miejscem organizacji imprezy jest Stacja Uzdatniania Wody „Zagajnikowa” przy ul. 15 Pułku Piechoty „Wilków” 12. To także stąd wyruszą pabianiczanie, biorący udział w corocznym rajdzie rowerowym. Zapisy na rajd trwać będą w godz. od 8.30 do 9.15. O 9.30 rowerzyści wyruszą w drogę i zwiedzą zakątki Lasu Karolewskiego.

O godz. 12.00 rozpoczną się atrakcje dla mieszkańców Pabianic. Wśród nich znajdą się: darmowy poczęstunek, rodzinny tor przeszkód „Dzika Rodzina” – tor zręcznościowy do pokonania przez dzieci z rodzicami, giga gra planszowa „Łowienie ryb”, animacje taneczne, niebieska wata cukrowa, malowanie twarzy, zaplatanie niebieskich warkoczyków, zabawy i konkursy sportowe, zajęcia plastyczne, czytanie bajeczki „Jak Kropelka po Pabianicach wędrowała” przez autorkę – Renatę Kamińską, znakowanie rowerów, malowanie z Krukiem, badania na stoisku PCM.

– Każde dziecko przy wejściu otrzyma karteczkę, na której będzie zbierać stempelki za wykonane zadania na poszczególnych stoiskach. Za zebranie wszystkich stempelków dzieci otrzymają pakiety gadżetów ZWiK oraz naszych partnerów – informują organizatorzy.

Aktualizacja: ze względu na pogodę rajd rowerowy został odwołany.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Współczuję, ma lać od rana do wieczora 🙁 …

W końcu to dzień wody, wiec pogoda dopisuje 😅

A co do jedzenia?

Wodzionka

Światowy Dzień Wody obchodzi się 22 marca

A Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 10 października.

I śmingusówki z plastiku pan grubszy Krzyś też rozda ? i hektolitry wody wyleją … bo dbają o środowisko 🙂