Strona główna Dzieje się Kultura Dzień niepodległości w Gminie Pabianice. Wystąpi Hanka Rybka

Dzień niepodległości w Gminie Pabianice. Wystąpi Hanka Rybka

6
11 listopada to szczególny dzień  dla każdego Polaka. Gmina Pabianice zaprasza na tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości do Gminnego Domu Kultury w Bychlewie.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 18.00 odśpiewaniem hymnu z udziałem Orkiestry Dętej z Górki Pabianickiej. Następnie pod pomnikiem zostaną złożone kwiaty. Obelisk jest miejscem pamięci narodowej, poświęconej mieszkańcom Bychlewa zamordowanym przez niemieckich okupantów, oficerom pomordowanym w Katyniu, Charkowie, Miednoje, żołnierzom wyklętym oraz ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Część artystyczną, tj. koncert pieśni patriotycznej, zaplanowano na godz. 18:30. Gościem specjalnym będzie góralka – Hanka Rybka z zespołem. Wokalistkę możemy kojarzyć z występu na „Polskich biesiadach 2023” w TVP. Jest ona także dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Zachęcam wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Świętujmy wolność, o którą walczyli nasi dziadkowie! – zaprasza Dyrektor GDK

Wstęp jest bezpłatny.

REKLAMA
Poprzedni artykułŚmigłowiec przyleciał po rannego motocyklistę
Następny artykułTragiczny pożar w bloku przy ul. Łaskiej
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

09.11.2023r. straciliśmy część NIEPODLEGŁOŚCI.

Chyba ty

Tylko część? Twój chory kurdupel już wieści koniec państwa, zniknięcie z map. Proponuję darmowe leki dla wszystkich wyborców PiS. Te na mózg, oczywiście.

Czy Ty w życiu napisałeś lub powiedziałeś coś mądrego? Proszę o przykłady. ŻEGNAM!!!

Na rozrywki to pieniądze zawsze się znajdą ale na naprawę ulic to pieniędzy brak oczywiście

Last edited 27 dni temu by Dtx

A mi to Rybka