Strona główna Nie przegap Dzieciaki z SP5 pokazały klasę

Dzieciaki z SP5 pokazały klasę

0

Za nami XII edycja wojewódzkiego finału konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Wszystko to w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Pabianice reprezentowali uczniowie z SP5. 

17 listopada w Hali MOSiR w Łodzi (przy ul. Małachowskiego 7), zorganizowano zawody. Wzięły w nim udział najlepsze pary uczniów klas drugich szkół podstawowych z 22 powiatów, łącznie 44 osoby. Byli to zwycięzcy eliminacji powiatowych, którzy przyjechali do Łodzi wraz z opiekunami. Dwójka dzieci z Pabianic: Julia Chruścińska i Krzysztof Otomański została wprowadzona przez naszego dzielnicowego sierż. szt. Pawła Buderę.

Rywalizacja drugoklasistów została podzielona na dwie części. W pierwszej do pokonania był tor przeszkód przygotowany na wzór tego, jaki muszą pokonać kandydaci do policji. Następnie w części drugiej uczniowie odpowiadali na pytania z wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie.

Ostatecznie najlepsze okazały się dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Mikołajewicach. Zaraz za mini znaleźli się reprezentanci z SP w Szamowicach, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Nasza reprezentacja otrzymała wyróżnienie.

Na zwycięzców czekały nagrody, które wręczył Komendant Wojewódzki Policji, insp. Andrzej Łapiński. Naszą reprezentację dopingował szef pabianickiej policji insp. Cezary Petrus.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments