Strona główna Dzieje się Życie szkolne Dzieciaki odebrały wymarzone plecaki

Dzieciaki odebrały wymarzone plecaki

0

70 dzieciaków z powiatu pabianickiego otrzymało plecaki z pełnym wyposażeniem szkolnym.

W kinie Tomi odbyło się uroczyste przekazanie tornistrów szkolnych, w których znalazły się najpotrzebniejsze przybory szkole tj. zeszyty, piórniki, farby, kredki, mazaki, bibuła, bloki rysunkowe, kleje, nożyczki, plastelina. Łączna wartości jednego zestawu to ok. 130 zł.

Akcja ta była zrealizowana dla programu „Dzielnicowy bliżej nas”, gdzie pabianiccy dzielnicowi obdarują szkolnymi plecakami dzieci z terenu gmin: Ksawerów, Dobroń, Lutomiersk, Pabianice, Dłutów oraz Konstantynów Łódzki. Wytypowanych zostało po 10 uczniów z klas I-III szkoły podstawowej, którzy otrzymali wyprawki.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia komendanta Cezarego Petrusa, w którym powitał zgromadzone dzieci i przedstawicieli gmin oraz podziękował PGE za współpracę.

Później uczniowie w obecności dzielnicowych otrzymali wyprawki oraz symboliczne balony. Na dzieciaki czekał również słodki poczęstunek.

Imprezę zakończył występ teatrzyku edukacyjnego pt. „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”. Z wesołego przedstawienia najmłodsi mogli dowiedzieć się m.in. jak unikać niebezpieczeństw związanych z prądem oraz pod jaki numer należy wybrać, aby dodzwonić się na pogotowie energetyczne.

Akcja „Energetyczny Tornister” była możliwa dzięki współpracy pomiędzy PGE Dystrybucja S.A. Odział w Łodzi, Komendą Powiatową Policji w Pabianicach oraz Powiatowym Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach.

W bieżącym roku PGE przekaże łącznie 2700 tornistrów z wyposażeniem dla najmłodszych uczniów.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments