Wiele atrakcji i wiosenna AURA przyciągnęły pabianiczan na imprezę związaną ze Światowym Dniem Wody.

Imprezę zainaugurowali rowerzyści, których ponad setka urządziła „Rajd do Wielkie Wody”. Cykliści w każdym wieku przejechali 15-kilometrową trasę. Na rower wsiedli między innymi: prezydent Grzegorz Mackiewicz i starosta Krzysztof Habura.

Moc atrakcji, głownie dla najmłodszych, przygotowana została terenie Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa” przy ul. 15 Pułku Piechoty „Wilków” 12. Tam swoje stanowiska mieli m.in. strażacy z OSP Pabianice, ratownicy medyczni z PCM, PCK, MOK, łódzkie ZOO, wolontariusze z Agrafki, Modzi Archeolodzy, Pracownia Alchemika. Zajęcia taneczne prowadzili instruktorzy ze Strefy Ruchu. Wystąpił zespół Dobrzanie i Zespół Pieśni i Tańca Dobroń.

Organizatorzy przygotowali 1700 bonów żywnościowych, które można było wymienić na pieczoną kiełbasę lub kaszankę. Kolejka do grilla nie miała końca. Była darmowa wara cukrowa, a Klubokawiarnia Na Jagody częstowała sałatką z owoców.

Na koniec przygotowano pokaz gry na wodnych bębnach. Do duetu bębniarzy dołączyli najmłodsi mieszkańcy miasta oraz… prezydent.

Imprezę zorganizował Zakład Wodociągów i Kanalizacji. 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułWiatr rozdawał karty (ZDJĘCIA)
Następny artykułMichalak zapewnia zwycięstwo
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Za podwyżki wody i ścieków … za nasze pieniądze …!!! masakra !!!

Wolałbym normalne (czytaj: o wiele tańsze!) stawki za wodę, bo płacąc rachunki mam wrażenie że whisky w rurach płynie, ale rozumiem, że czasem pan Prezydent i Pan Starosta muszą sobie pojeździć na rowerze za moje pieniądze. A asfaltu na Zamkowej ciągle nie ma.

Zwik to jedyna firma która nawet podwyżki konsumuje z ludźmi , dlaczego takich imprez nie robi PGE PGNiG MZK ZEC ekoregion które tez nam serwują podwyżki a pisiorki maja zakaz przychodzenia na święto wody … zazdrośni frajerzy

boże, co za bzdury się tutaj panoszą poniżej, to aż łeb pęka.
Zrobić imprezę dla setek pabianiczan za kasę SPONOSRÓW!!!, to żal dupy masowo ściska, bo setki dzieci miały nieco uśmiechu na twarzy, nieco radości, ludzie zyskali rozrywkę, a do tego – o zgrozo!! – najedli się DARMOWĄ kiełbasą!
Widać jak tłumnie pabianiczanie przybyli, pomimo chłodnego wiatru, na obchody corocznego „Dnia Wody” – i to niech pozostanie odpowiedzią na wyraz goryczki pod tematem „czy takie spędy są potrzebne”.
Tyle w temacie. Miłej niedzieli.

/Dodam, że MZK również organizuje „dni otwarte” i imprezy w ramach Dni Transportu Publicznego każdego roku/.

A możesz podać jacy to byli sponsorzy?I powinno Ci d..ę masowo ściskać jeśli piszesz takie bzdury.DARMOWA kiełbasa? A konkretnie kto ją dał za darmo?Jeśli myślisz że ZWiK to koniecznie idz na kurs logicznego myślenia.Pinokio, starosta przecież to świetny lans by otumanić ludzi.Problem polega na tym,że tak słaby jest PiS iż nawet wytknąć błędy jednemu czy drugiemu nie jest w stanie,ale kto ma to zrobic Ciebiada,senator oni się muszą jeszcze sporo nauczyć

super dzień! Wstałem rano. Standardowo drapanko po tyłku, dwójka zaliczona. Za darmo pojechałem na ten dzień wody, zrzarłem „darmową” kiełbase. z zarzenowaniem stwierdziłem że brak darmowego wifi i mi FB nie działa . darmowym busem wróciłem do domu na FB i leżakowanie. Fajnie tak za „darmo” pojeździć, pożreć. żyć nie umierać

mam nadzieję iż dziś odbędzie się wielkie sprzątanie plakatów, o dniu wody, z klatek schodowych. Ewentualnie SM wystawi jakieś „mandaty” za usyfienie szyb w drzwiach wejściowych! na których jest zakaz reklamowania…