Strona główna Aktualności Dwie jednostki OSP dostaną nowe auta gaśnicze

Dwie jednostki OSP dostaną nowe auta gaśnicze

11
23-letni Mercedes fot. OPS Konstantynów
Wiceminister MSWiA Maciej Wąsik zatwierdził listę jednostek OSP, które w bieżącym roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Na liście są dwie jednostki z naszego powiatu.

Dofinansowanie trafi do OSP z Konstantynowa Łódzkiego i Kudrowic. Ta pierwsza jednostka otrzyma średni samochód gaśniczy. Ma on zastąpić wysłużonego Mercedesa z 1999 roku. Na wyposażeniu jest jeszcze ciężka Scania z 2010 roku.

Jak poinformował nas naczelnik OSP Konstantynów Arkadiusz Duraj, w budżecie miasta zabezpieczono już 450 tys. To wymagany wkład własny, bowiem rządowe dofinansowanie to 50% ceny pojazdu.
Strażacy czekają na promesę z ministerstwa. Kiedy dokument potwierdzający przyznanie środków trafi do Konstantynowa Łódzkiego będą mogli zacząć rozglądać się za nowym autem.

OSP Konstantynów Łódzki to najczęściej angażowana do działań jednostka w naszym powiecie i druga w województwie. W 2021 roku druhowie odnotowali aż 265 wyjazdów.

Powody do radości mają też strażacy z Kudrowic. Do tamtejszej strażnicy ma trafić w tym roku ciężki samochód gaśniczy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wydaje mi się że OSP Konstantynów ma dostać średni wóz, ale mogę się mylić.
A co do gratulacji to może dopiero jak będą stać wozy w garażach? OSP Aleksandrów też miał dostać wóz w tamtym roku, a go wygryzła jednostka ( z naszego powiatu) z 4 wyjazdami

Suma sumarum, Aleks dostał wóz w ubiegłym roku ale po wielkich bojach.

Do Kudrowic, powiedzmy coś ciekawego o tej jednostce i ilości wyjazdowosci w ostatnich 5 latach??
Chłopakom z Kanzasu nowy wóz się należy jak psu buda, ale Kudrowice? No sorry, ale… 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ Na układy i politykę nie ma rady.

to już jest przegięcie i marnotrastwo publicznych pieniędzy, rozumiem OSP Konstantynów jak dużo chlopaki mają wyjazdów ale OSP Kudrowice? czy ta jednostka wyjechała w ubiegłym roku więcej niż 5 razy? z tego co pamietam ktos tam pisał że oni juz maja w miarę nowy wóz który nie wyjeżdża a tylko stoi i marnuje sie w garażu. W koło pełno ciężkich wozów to jeszcze tam pakować nowy wóz żeby stał i gnił. ktoś powinien się w końcu wziąć za takie polityczne zagrywki!

W zeszłym roku 33 wyjazdy, 294-te miejsce w województwie Łódzkim…
Atego – GBA, które mają w jednostce przyszło chyba w 2011 roku

Piotrek dla ścisłość jeżeli masz jakiekolwiek pojęcie o sposobie dysponowania jednostkami OSP do działań ratowniczych to nie pisz bzdur tylko spójrz na mapę i zrozumiesz być może. Samochód o którym piszesz to rocznik 2006 i wydaje mi się że powinieneś się cieszyć z powodu że jednostki z naszego powiatu rosną w siłę zawsze to podnosi bezpieczeństwo dla wszystkich czy to z Konstantynowa czy z Kudrowic czy z Koziej Wólki bo nie wiesz kiedy i gdzie będą potrzebni a strażacy nie zastanawiają się czy ktoś zasługuje czy nie na ich pomoc. Życzę więcej empatii.

widzę ochotnicy z kudrowic bardzo mocno udzielaja sie na epainfo.
każdy tylko chce nowy wóz, a używane najlepiej złomować, dlaczego nie ma rotacji że w jednostkach które bardzo duzo wyjeżdzaja zdają swój stary i dostają nowe a te wysłuzone ida gdzie tych wyjazdów jest rzeczywiscie mniej. Zastanowiłeś się dlaczego mniej są dysponowani? może dlatego że zaraz obok mają dwie duże prężne jednostki OSP? Górka i Piatkowisko.
Ale każdy chce nowy a pózniej stoi i gnije

Tak właśnie myślałem jak rozumiesz ta piszesz

Jakie stoi i gnije? Mercedes najpewniej pójdzie do innej jednostki by tam dobrze służyć. W strażach nic ma marnowania pojazdów, są za cenne by iść na żyletki. Każdy jest na wagę złota gdy idzie o ratowanie życia i mienia. A odnośnie dysponowania pisałem niżej. Cieszyć się trzeba a nie pianę toczyć.

Widać nieznajomość tematu. Obecnie jest standardem, że wozem pierwszowyjazdowym jest auto typu ciężkiego. Z tąd Lutomiersk, Pabianice czy Wola Zaradzyńska dostały ciężkie Scanie. Chłopakom z Kudrowic ciężki się należy, gdyż moim zdaniem to, że mają średni, powoduje, że nie są dysponowani w pierwszej kolejności do zdarzeń a nowy ciężki u nich lepiej zabezpieczy tą część gminy. Naprawdę kogoś boli tyłek, że komuś chce się działać i rozwijać. Zamiast biadolić proponuje coś zrobić za darmo dla innych i nawet dziękuję nie usłyszeć – bo tak zwykle bywa. Tu widać osoby, którym widocznie dźwięk syreny i koguty wozu będą przeszkadzać. To po… Czytaj więcej »

Kiedy niektórzy zrozumieją, że jeśli sąsiad coś dostaje od państwa, czyli od nas obywateli. Nawet jeśli nie zasłużenie ,choć nie wiem jak tak można pomyśleć o Straży Pożarnej, to wcale nie znaczy, że my to dostaniemy. No niepojętna zazdrość.