Strona główna Aktualności Z miasta Dron straży miejskiej odstraszył trucicieli

Dron straży miejskiej odstraszył trucicieli

20
fot. straż miejska
Dron dla straży miejskiej, kupiony przede wszystkim w celu sprawdzania jakości powietrza w naszym mieście, zadziałał prewencyjnie. Zgłoszeń dotyczących podejrzanie wyglądającego dymu z kominów jest mniej.

Funkcjonariusze nie mają wątpliwości, że mieszkańcy (a przynajmniej spora ich część), którzy wcześniej palili w piecach tym, co wpadło w rękę, liczą się teraz z możliwością kontroli i ewentualnym mandatem i w rezultacie rzadziej wrzucają do nich to, czego nie powinni.

Tak przynajmniej wynika z analizy danych za pierwsze półrocze, w trakcie którego wykorzystywano urządzenie. Straż miejska podsumowała bowiem loty dronem, od stycznia do czerwca oraz ich rezultaty.

W tym czasie skontrolowano 15 ulic. To: Olszynowa, Łukowa, Wierzbowa, Żabia, Bugaj (od Lewityna do ul. Grota Roweckiego), Torowa (od ul. Karniszewickiej do ul. Czereśniowej), Grabowa (od PTC do ul. Jana Pawła II), Targowa (od PTC do ul. Jana Pawła II ), Świątka, PCK, Kasztelańska, Ułańska, Hetmańska, Owocowa i Bystra. Nad większością odbyły się po dwa loty.

Dron krążył również wokół konkretnych posesji. Było ich 9, m.in. przy Orzechowej, Jasnej, Traugutta i Rzgowskiej.

Jak wypadły te kontrole?

– Stwierdziliśmy obecność w powietrzu pyłów smogowych, ale inne przeprowadzone pomiary nie wykazały, aby ktoś palił w piecu np. szmatami czy lakierowanymi płytami. Mandatów więc nie było – informuje Tomasz Makrocki, komendant straży miejskiej. – W naszej ocenie to latające laboratorium skutecznie odstraszyło trucicieli. Tam, gdzie dotąd było dużo zgłoszeń, teraz jest ich bardzo mało albo wcale.

Dron pabianickiej straży miejskiej sprawdza stężenie pyłów PM1, PM2.5 i PM10, a także amoniaku, aldehydu, cholorowodoru i cyjanowodoru, które dostają się do atmosfery w wyniku spalania m.in. wykładzin, paneli podłogowych i tworzyw sztucznych. Funkcjonariusze zapowiadają, że w nowym sezonie grzewczym dron będzie latał nad Pabianicami jeszcze częściej, a oni sami będą surowo karać trucicieli.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Myslalem ze juz go rozbili o jakis budynek albo drzewo

sranie w banie z taką statystyką. Na większości tych ulic pociągnięto sieć gazową i wymieniono piece! a w nich ciężko palić ramami okiennymi (którymi to tubylcy palili tym razem ogniska za domostwami…)

Zapewne ci, którzy do tej pory palili ramami okiennymi, pociągnęli sobie nagle do domów gaz i zakupili nowe piece. Przy okazji wymienili instalację i kaloryfery.

Last edited 1 rok temu by GazownikAndrzej

a żebyś wiedział. Przy okazji wymiany pieców, często remont chaty. a gruz, drewno i inne odpady wywóz kosztuje. gruz na pola, drewno do ogniska. nie wiesz to się nie wypowiadaj. A ci co tylko palili ramami i nie stać na wymianę pieca tylko chętniej wyciągneli rączki do sąsiada o materiał do ogrzania chaty.

A czyli jeden wymienił siebie ogrzewanie na gazowe, przy okazji wymienił okna, a stare oddał sąsiadowi obok, żeby sobie mógł spalić w starym piecu albo ognisku ? I to niby miał na myśli autor pierwszego komentarza ? Fantastyczne wytłumaczenie.
Pomijając te bzdurę, to gdybym zobaczył, że sąsiad obok pali plastikowe okna w ognisku to nie minęło by 10 minut, a na posesji miałby policję. Nawet by mi ręka nie drgnęła podczas wybierania numeru. Nie miałbym żadnych sentymentów.

Last edited 1 rok temu by GazownikAndrzej

nie mieszkasz na wsi co?
PS. co nie znaczy że pochwalam działanie tych ludzi

Na wsi ? Podane ulice są w mieście. Straż Miejska nie może działać na wsi. Nie odkrecaj kota ogonem.

W jaki sposób funkcjonariusze (straży miejskiej w domyśle) ustalili, ze : „mieszkancy….liczą się z ewentualnym mandatem i w rezultacie rzadziej wrzucają do nich to, czego nie powinni” ?

ustalili to w myśl zasady iż po uzasadnieniu wywalenia kupy piniendzy na zabawkę teraz otrzymają medaliki, pochwały i dyplomy zasługi za zaangażowanie i wkład. i może nie zlikwidują jeszcze tej formacji.

Takie nasze lokalne eko-avengersy.

A niech ktoś mi powie po co te darmozjady przecież straż miejska większe straty przynosi niż zyski A propo niech ktoś mi pokaże jak straż miejska chodzi na pieszo chyba jaja A druga sprawa który tam jest taki myślący żeby umiał latać dronem.

To ty nie wiesz czym grozi palenie tego, co nie jest do tego przeznaczone? Zapraszam na chemię do liceum. Wszystko, co wrzucisz oprócz tego, co nie jest do palenia specjalnie przeznaczone np. jakieś gazety to toksyny a wiesz jakimi toksynami są plastiki i inne? Serio zapraszam na chemię do liceum. Ale nie 1. klasa tylko 2. albo 3., ja sama zgłosiłam raz jak ktoś palił syfem przy I LO. Właśnie przez takich tlumowkow są potem choroby typu rak i inne. Bo te związki są cholernie rakotwórcze i tworzą bardzo mocne wiązania z innymi cząsteczkami. Zajrzyj sobie do książek z chemii… Czytaj więcej »

Naprawdę trzeba mieć tupet, żeby powiedzieć o kimś, że nie jest myślący, nie potrafiąc, przy okazji, jednego zdania po polsku napisać,

A gdzie ulice: Szewska, Bóźniczna, Kościelna, Kapliczna, Poprzeczna, Piotra Skargi, Gancarska, Kopernika, Konstatynowska, Stary Rynek, Warszawska? Nie było skarg, czy może jakaś ochronka? A może co niektórzy mieszkańcy niewypłacalni z mandatów lub miejsce zamieszkania niektórych „strażników” miejskich?

No właśnie. I przy KFC i mcdonaldzie. Również Nawrockiego kamienica choć od kiedy są mandaty już tak nie palą tgm syfem od kiedy prawo się zmieniło.

A co Ci przeszkadza teren getta
i byłej synagogi ???

Szuka Pan religijnej lub politycznej zaczepki? Jest Pan profesorem historii czy religioznawcą? Przy ulicach o których pisałem w komentarzu powyżej w sezonie grzewczym wydziela się taki dym i swąd, że czasami maseczka to za mało do normalnego oddychania. Przytaczanie tutaj Getta czy Synagogi jest nie na miejscu!

Bzdury….. na zgłoszenie że są wypalane śmieci i z komina leci syf dyżurny mi odpowiedział że nie mają auta i nie przyjadą chyba że jakieś 2 godziny…

Sprawdźcie Miodową od Wiejskiej w stronę Chechła tam jest komin i co wieczór jest czarny dym, że wszystko jest w koło czarne od sadzy to jest niedopuszczalne ale to już tak od kilku lat a jak się zadzwoni na straż miejską to mówią że ludzie wodę grzeją do kąpieli chyba jakaś ważna osobistość tam mieszka i go nie mogą ruszyć 🙁 a mówią, że jak jest PIS to taka sprawiedliwość 🙁

A to stamtąd leci dym na Hermanowską. Jak zawieje z zachodu to udusić się można. Zgłaszałam na Straż miejską, a oni się pytają z którego domu to leci. To ja się pytam, czy to ja mam pojeździć po okolicy i wykonywać ich obowiązki. To mieli posprawdzać. I jak widzę z zestawienia ulic, nie byli ani na Miodowej ani w okolicy. Widocznie wiedzą kto kopci i boją się. Ciekawe, kto tak smrodzi? Może powinniśmy na forum tutaj wskazywać te lokalizacje.