Strona główna Aktualności Z miasta Dołącz do patrolu straży miejskiej

Dołącz do patrolu straży miejskiej

3
Zdjęcie ilustracyjne

Dni otwarte to nie jedyna możliwość sprawdzania, jak działa straż miejska. Tym razem komendant zaprasza mieszkańców do wspólnych patroli. 
Taka inicjatywa to efekt zeszłorocznych spotkań z mieszkańcami poszczególnych rejonów miasta.

– Chcemy zaangażować pabianiczan w poprawę bezpieczeństwa i porządku w mieście. Będą mogli bezpośrednio wskazać niedogodności utrudniające życie, jak nieporządek czy niewłaściwe parkowanie samochodów, a przy okazji poznać pracę strażników miejskich – mówi komendant Tomasz Makrocki.

Propozycja skierowana jest do wszystkich dorosłych mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem osób bezpośrednio odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo na terenie zarządzanych nieruchomości (pracowników ZGM, administracji PSM, zarządców wspólnot mieszkaniowych). Swój udział można zgłaszać do końca kwietnia pod bezpłatnym numerem telefonu 986. Termin patrolu (rano lub po południu)  pozostaje do uzgodnienia z dyżurnym SM. Każdy z biorących udział w patrolu przejdzie krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa. Czas wspólnego patrolu będzie umowny i może zależeć od konieczności wykorzystania patrolu do bieżących interwencji.

Przypomnijmy, że na 22 kwietnia, miedzy 10.00 a 14.00 zaplanowane zostały dni otwarte w pabianickiej komendzie SM. Będzie możliwość rozmowy ze strażnikami różnych sekcji. Do dyspozycji będzie też sam komendant. Strażnicy chcą pokazać, co jednostka ma do zaoferowania i czego oczekuje od pracowników. W jednostce są wolne 2 etaty.

REKLAMA
Poprzedni artykułNaturalnie, że zdrowo
Następny artykułGraj w zielone – jedz na zdrowie
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Drzwi otwarte … a tak na co dzień są zamknięte? Prawdopodobnie chodzi o dni otwarte …

Naprawdę kiepsko z renomą, skoro od dłuższego czasu Straż Miejska poszukuje pracowników na to stabilne, miejskie stanowisko, a tymczasem nie niesie to żadnych skutków. Ale czy jest się czemu dziwić? Strażnik miejski nie kojarzy się dobrze w społeczeństwie. Zamiast wiązać się z opinią pomocnika, człowieka oddanemu pracy ludzie uważają Ich za darmozjadów i leniów, którzy w dodatku czepiają się „babć sprzedających pietruszki i picia piwa w krzakach na polanie”. Z drugiej zaś strony już w zwyczajnej fabryce można zarobić więcej, niż narażając się podczas patroli na terenie miasta. Ze swojej strony życzę pabianickiej Straży Miejskiej, aby trafili się tacy pracownicy,… Czytaj więcej »

Dopóki płace w SM będą śmiesznie niskie, dopóty nie będzie chętnych – tylko o to tutaj chodzi.