Fabryka Wełny zajęła drugie miejsce w prestiżowym konkursie „Hotel z pomysłem” przeprowadzonym przez miesięcznik Hotelarz. 

Hotel z Pomysłem to organizowany od 10 lat, jeden z najważniejszych konkursów branży hotelarskiej w Polsce.

– Ma za zadanie wyróżnić wyraziste pomysły na najbardziej oryginalne obiekty hotelarskie w kraju. Wyboru dokonuje profesjonalne, 30-osobowy jury w którego skład wchodzą m.in. architekci, projektanci, doradcy hotelowi, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych, blogerzy czy eksperci z poszczególnych obszarów funkcjonowania hoteli – wyjaśnia Witold Piątkowski, kierownik sprzedaży i marketingu w Fabryce Wełny.


W poprzednich edycjach jury wyróżniło między innymi tak uznane hotele jak Hilton Gdańsk, andel’s by Vienna House Łódź czy Hotel Arłamów. W tegorocznej edycji zwyciężył krakowski hotel Indigo. Tuż za nim ex equo z Zamkiem Biskupim w Janowie Podlaskim uplasowała się właśnie Fabryka Wełny Hotel & SPA.

Oto jak wyróżnienie pabianickiego obiektu komentowali członkowie Jury:

„Za powiązanie charakteru hotelu z historią budynku” – Wojciech Liszka, Z-Factor.   

„Ciekawe połączenie wielu stylów. Trochę loftu, trochę prawie sieciowej prostej formy, bardzo nowoczesne sale konferencyjne, nawiązania do historii miejsca. I wszystko razem
do siebie pasuje –Tomasz Pieniążek, Mumotive Group:

„Umiejętne wkomponowanie nowoczesności, elegancji i kolorów w postindustrialne wnętrze z zachowaniem elementów architektonicznych z epoki” – Bartłomiej Walas, POT.

„Doceniam za zachowanie industrialnych wnętrz, umiejscowienie historii w modelu biznesowym obiektu oraz za połączenie dawnych wnętrz z luksusem i prestiżem – Anna Nowakowska, Stowarzyszenie Branży Eventowej

„Realizacja tak nietuzinkowej inwestycji w 65-tysięcznym mieście musi się wiązać z pasją
i chęcią zrealizowania czegoś naprawdę wyjątkowego. Piękne industrialne wnętrza oraz profesjonalna, zaangażowana kadra to główne czynniki sukcesu Fabryki Wełny” – Dorota Malinowska, Pro Value. 

Fabryka Wełny Hotel & SPA został otwarty w marcu 2014 w odrestaurowanych budynkach dawnej fabryki Pawelana. Czterogwiazdkowy obiekt ma do dyspozycji 54 pokoje i apartamenty, spa, klub fitness, basen z sauną i jacuzzi i kręgielnię.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments