Strona główna Aktualności Polityka Do wyborów na prezydenta pójdą razem

Do wyborów na prezydenta pójdą razem

23

Prawo i Sprawiedliwość zyskało sojusznika w nadchodzących wyborach samorządowych. Włodzimierza Stanka, kandydata PiS-u na prezydenta Pabianic, poprze Kukiz’15. 

Zostało to oficjalnie ogłoszone na dzisiejszej konferencji prasowej, w której wzięli również udział senator Maciej Łuczak, Krzysztof Ciebiada (obydwaj z PiS) oraz związany z Kukiz’15 Dariusz Jakóbek.

– Jesteśmy w czasie, kiedy objawiają się kandydaci i środowiska, które danego kandydata popierają. Na pikniku na Lewitynie organizowanym przez Komitet Obrony Demokracji opinii publicznej ujawniono, że prezydenta Grzegorza Mackiewicza popiera Platforma Obywatelska, Nowoczesna, SLD i KOD, więc i my chcemy pokazać, jakie środowiska nas popierają, poza PiS i Zjednoczoną Prawicą – zaczął jego kontrkandydat.

Rozmowy z Kukiz’15 trwały kilka miesięcy. Podkreślano, że zakończyły się sukcesem.

– Jako Kukiz’15 będziemy popierać w w wyborach na prezydenta Włodzimierza Stanka. Prezydent Grzegorz Mackiewicz, kiedy w 2014 roku kandydował na ten urząd, w kampanii wyborczej obiecywał wspaniałe rzeczy. Mamy 2018 rok i jakoś nie widzę dworca PKS, kwestia komunikacji z Łodzią też jest nierozwiązana. Wszystkie rzeczy, które tak pięknie „sprzedawał”, niestety, nie wypaliły – mówił Dariusz Jakóbek.

W jego kilkuminutowym wystąpieniu zarzutów było więcej. Dotyczyły m.in. pomnika Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne, umowy o współpracy z ukraińskim miastem Kuźniecowsk oraz dekomunizacji pabianickich ulic.

Zadeklarowane poparcie cieszy Włodzimierza Stanka.

– Tym bardziej, że elektorat Kukiz’15 to przede wszystkim ludzie młodzi, najczęściej między 20. i 30. rokiem życia. To do tej grupy będziemy niedługo kierować konkretne propozycje programowe. W bardzo wysokim procencie są one zbieżne z Kukiz’15 – zaznaczał kandydat na prezydenta z ramienia PiS.

Listy do powiatu Kukiz’15 wystawi samodzielnie. Zadeklarowane dzisiaj poparcie dotyczy tylko wyborów prezydenckich. 

Zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie na Facebook’u:

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I Ciebiada w pakiecie? Proponuję skorzystać z jego sprawdzonego komitetu honorowego..

https://epainfo.pl/sympatyczny-zawsze-pomocny/

„– Chciałbym podziękować ludziom, którzy mnie poparli. To są tacy sami ludzie jak ja, który na wszystko musiał zapracować własnymi rękami. Nie mają posad z przydziału partyjnego – mówił kandydat na prezydenta (K.Ciebiada) z Prawa i Sprawiedliwości.”

Jak widzę tego gościa z prawej, to nie mam wątpliwości na kogo zagłosuje.

Ból pewnej części ciała u „hejterów” wszelkiej maści zaraz wybuchnie i się tu uzewnętrznią.
Stanek rozwalił system tym ruchem z Kukiz 15.
Prawie 4 godziny trwała cisza na portalach zanim PO,N. +SLD+ KOD ustalili linię hejtu 🙂
Brawo Panie Stanek Szach i Mat 🙂

Ustalili linię hejtu – dobre. Jakim trzeba być zapisiałym knotem :). Oczywiście jak się jest pisiorem to samemu nic nie można stąd takie rozumowanie 🙂

@obserwator Rozwiń proszę myśl bo nic z tego nie jest zrozumiałe dla zwykłego zjadacza chleba nieuwikłanego z ten cały „system”

jutro sie zagrzeja łącza w ratuszu 😀 Grzechu pewnie już ma pełne portki, bo po poparciu Kukiza dla Stanka moze przerąbać już w I turze prezydencik i niechaj tak się stanie 🙂

To cię matołku rozczaruję, bo łącze „w ratuszu” działa 24h na dobę. 🙂
Kto by taki cookies traktował poważnie? Toż to zbieranina przypadkowych osobników, których nie łączy żadna wyższa idea.
A jak się jeszcze spojrzy na ten cały pakiet, jak na zdjęciu, to o los obecnego Prezydenta jestem spokojny.

Kukiz … największa siła polityczna RP 😀

Ciamajda by się wzią za uprawianie jakiegoś sportu, bo niedługo rozmiarów kołnierzyków zabraknie :p

A ja bym sobie życzył aby nikt z tej dwójki nie piastował tego urzędu. Może pojawi sie ktoś trzeci kto podziękuje tym Panom. I takim cwaniakom jak Ciebiada także.

Najlepiej kobieta 🙂

Proszę wybaczyć, ale ekipa ze zdjęcia rozbraja system doszczętnie. Nasze miasto stacza się na samo dno. Modlę się by pojawił się jakiś poza partyjny, poza układowy kandydat/kandydatka.
Szczerze wam powiem, że gdyby Pan Furman zechciał kandydować, to miałby mój głos. On ma tyle pieniędzy, że gdyby się zgłosił do wyborów, to byłoby jasne, że nie dla zysku tylko dla poczucia misji.
Mackiewicz, czy Stanek, nic się u nas nie zmieni.

Ale co da bezpartyjny Prezydent, gdy niczego nie przegłosuje bez decyzji Rady Miejskiej, która bywa upolityczniona?

Musiałoby występować 100 procent „bezpartyjnych” w obsadzie R.M.

A może to jest jakaś myśl…

A może to właśnie dobrze. Radni będą musieli mu się przyglądać i on by ich zachęcał do swoich pomysłów. Niektóre by poparli, inne nie, ale w sumie może zrobiłby (czyt. Furman) porządek z kolesiostwem.

A ja się ponownie pytam czy będzie artykuł o nowych cenach wody i ścieków ?

Mackiewicz z KOD, KC PO, PO Bis????? To ma być kontynuacja dla Pabianic? Czego? Tego dna, które jest od lat????? W życiu! Tylko PiS daje szansę na zmiany! Jakiekolwiek!!!!!!

Te królik…
Jakiekolwiek ? Na pewno ! Byle co, byle było !

Byle co to jest teraz. I ja i pabianiczanie mają tego dość. Chcę zmian takich jak w Polsce wprowadza PiS tu w Pabianicach! I dlatego PiS ma mój głos. Nie zamierzam wspierać Mackiego i jego kolesi

Byle co, jesteś ty, jeśli tak uważasz.
Jakie zmiany ?
Gratulacje za PiS !
Macek chyba się rozpłacze, że nie głosujesz na niego !
Inna sprawa, że twój indywidualny głos na Stanka, czy Macka znaczy tyle, co…
I najważniejsze :
dopóki PiS będzie miał większość w Sejmie i Senacie oraz rząd ( tudzież inne enklawy, jak prokuratura, sądy i policja ), to coś tam się będzie działo, bo musi z samego faktu istnienia.
Jeśli Stanek wygra a PiS przegra w kraju, to ciekawe, jak sobie kandydat prawicy poradzi ?

a ja z dumą powiem państwu że ponieważ jestem apolityczny i nienawidzę rozmawiać o polityce i mam 20 lat ale z checią poprę Grzegorza Mackiewicza. No wiadomo że ja bym chciał być prezydentem Pabianic bo przynajmniej bym coś zrobił dla pabianic a darmozjady się tylko krzywią więc to taki trochę komentarz na poprawę humoru 🙂 pozdrawiam

„Po wielomiesięcznych rozmowach…”, ale przecież Stanek został kandydatem dopiero ok. miesiąc temu 🙂 ktoś tu chyba ściemnia…?? ciekawe co mu obiecali, że taki antysystemowiec nagle zaczął wspierać partyjniaków hahaha!!!

Dajcie spokój, Pabianic już nic i nikt nie uratuje. Niech PO znów wygra i dobije tego konającego Dawnego Byka okręgowego przemysłu. My pabianiczanie lubimy stękać że źle a i tak wybieramy ludzi z układu. Pamiętam co to Pan Mackiewicz nie obiecywał dla mieszkańców, a tu nawet kasy nie ma na projekty obywatelskie z zeszłych lat!!!
Dobrze że ta Łódź jest blisko to jest gdzie pracować, jakie by było bezrobocie gdyby nie to?
Czemu inne mniejsze miasta sobie radzą (Aleksandrów Łódzki) a My nie.