Strona główna Styl życia Dlaczego warto podjąć pracę w opiece w Niemczech?

Dlaczego warto podjąć pracę w opiece w Niemczech?

0

Myślisz o wyjeździe za granicę i o podjęciu pracy dla opiekunek w Niemczech? Nie jest to łatwa decyzja, gdyż wiąże się z rozłąką z bliskimi na kilka tygodni lub miesięcy. Jednak mimo wszystko praca w niemieckiej opiece jest warta przemyślenia. Ma bowiem wiele zalet – te największe znajdziesz poniżej.

W pracy w opiece szybciej opanujesz niemiecki

Praca dla opiekunek w Niemczech ma jedną, niezaprzeczalną zaletę. W naturalny sposób, w codziennych rozmowach szlifujesz swoje umiejętności językowe. Kiedy przez kilka tygodni albo nawet miesięcy przebywasz wśród obcokrajowców, to chcąc nie chcąc, musisz z nimi rozmawiać w ich języku. Na dodatek osłuchujesz się z jego brzmieniem i mimowolnie mówisz coraz lepiej. Dzięki temu czujesz się coraz swobodniej w kontaktach z innymi i spokojnie rozmawiasz z obcymi, na przykład w sklepie albo na poczcie.

Mimo wszystko warto jednak przed wyjazdem przypomnieć sobie podstawowe niemieckie zwroty. One ułatwią komunikację z rodziną oraz z podopiecznym, a także pozwolą Ci zrobić dobre pierwsze wrażenie. Wypisz sobie kilka wypowiedzi na kartce – coś o sobie, o tym, skąd pochodzisz oraz jak minęła podróż. Czasami zmęczenie i stres sprawiają, że zapomina się najprostsze zdania.

Praca dla opiekunek w Niemczech się opłaca

Wiele opiekunek pracujących za zachodnią granicą pochodzi z małych miejscowości. To dla nich możliwość dobrego zarobku, której nierzadko nie mają w swoich rodzinnych stronach. Odpowiadając na oferty pracy w niemieckiej opiece, mają szansę zarobić 1600 euro netto za miesiąc, a nawet i więcej. Taka jest bowiem minimalna stawka proponowana w Agencji Veritas Opieka (wejdź na stronę https://www.veritas-opieka.pl/). Reszta zależy od kwalifikacji i doświadczenia, a także od tego, w jakim niemieckim landzie chcesz podjąć pracę. Niektóre opiekunki wyjeżdżają 2-3 razy do roku i dzięki temu są w stanie się utrzymać albo zapewnić sobie budżet na większe wydatki.

Zawód opiekunki seniora daje satysfakcję

Chociaż praca dla opiekunek w Niemczech nie jest najłatwiejszym zajęciem, to niesie też ze sobą sporo pozytywów. Pomoc osobie starszej, która potrzebuje wsparcia, ale przede wszystkim towarzystwa, daje dużą satysfakcję. Nie ma nic lepszego, niż uśmiech na twarzy seniora i jego wdzięczność – to najlepsza nagroda za podjęty trud.

Jeśli zatem myślisz o podjęciu pracy w opiece w Niemczech, przejrzyj oferty już dziś. Atrakcyjne wynagrodzenie i satysfakcja płynąca z pomocy innym zachęciły już wiele opiekunek. Ty również możesz do nich dołączyć!

Najnowsze oferty pracy w opiece seniora w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments