W Konstantynowie Łódzkim odbyła się czwarta edycja turnieju o Puchar Starosty Powiatowego. Broniący tytuły KAS Konstantynów nie wytrzymał jednak presji. 

W grupie A znaleźli się między innymi gospodarze imprezy. Niespodziewanie zremisowali oni 2:2 z MKS-em Mianów, do tego przegrywając z Włókniarzem II Pabianice 1:3. Nawet późniejszy remis z KKS-em i pokonanie Dobronia nic im nie dało i zajęli oni dopiero 4. miejsce w grupie. Awans dalej wywalczyły za to ekipy Włókniarza I Konstantynów oraz Włókniarza II Pabianice. Obie zdobyły po 7 punktów, ale ze względu na lepszy bilans bramkowy (5-2) z pierwszego miejsca wyszedł KKS.Natomiast w grupie B znaleźli się przegrani ostatniego finału, czyli PTC Pabianice. Poradzili oni sobie jednak świetnie, pokonując 4:0 Burzę Pawlikowice, 2:0 GLKS Dłutów oraz 4:2 KKS II Konstantynów. W pojedynku z Włókniarzem I Pabianice padł remis 0:0. Zieloni w pozostałych trzech meczach odnieśli jednak zwycięstwa i podobnie jak fioletowi zgromadzili na koncie 10 punktów. Pierwsze miejsce dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zajęło jednak PTC. W pierwszym półfinale mierzyły się zatem ekipy Włókniarza I Konstantynów oraz Włókniarza I Pabianice. Krzysztof Rudzki dał pabianiczanom prowadzenie, ale gol Michała Zielińskiego doprowadził do szybkiego wyrównania. Do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne, w których skuteczniejsi okazali się pabianiczanie. W drugim półfinale grały ze sobą Włókniarz II Pabianice oraz PTC Pabianice. Fioletowi dominowali niemal całe spotkanie i po dwóch bramkach Daniela Dudzińskiego zameldowali się w finale. W meczu o trzecie miejsce konstantynowianie okazali się o bramkę lepsi od Włókniarza II Pabianice, dzięki trafieniu Patryka Różyckiego i zdołali znaleźć się na najniższym stopniu podium.  Wszyscy czekali już jednak na wielki finał. Włókniarz, który ze względu na byłego prezesa klubu omijał szerokim łukiem turniej o puchar starosty, teraz stanął przed szansą zwycięstwa. Najpierw za sprawą bramki Jakuba Dobroszka prowadził Włókniarz. Szybką odpowiedź dał jednak Dudziński, strzelając z najbliższej odległości. Czas mijał i zaczęło robić się nerwowo. Ostatecznie lepsi okazali się fioletowi, którzy po golu Piotra Szynki zwyciężyli wynikiem 2:1. Odwieczni rywale z Pabianic doceniając triumfatorów wykonali nawet na ich cześć szpaler.

Jeśli chodzi o nagrody indywidualne: najlepszym strzelcem z dorobkiem 5 trafień został Przemysław Felczak (Iskra Dobroń), bramkarzem turnieju okrzyknięto Jakuba Waszczuka (Włókniarz I Pabianice), obrońcą turnieju był Jakub Grzelak (Włókniarz I Konstantynów), najlepszym technikiem wybrano Bartosza Jarycha (Włókniarz II Pabianice), a MVP turnieju został Daniel Dudziński (PTC Pabianice). Ten ostatni w nagrodę otrzymał od prezesa ŁZPN bilet na mecz Polska – Macedonia. PTC Pabianice: Szymon Radziszewski, Mateusz Hajduk, Łukasz Sikorski, Paweł Drewniak, Kacper Stańczyk, Piotr Szynka, Daniel Dudziński, Rafał Cukierski, Dawid Boratyński, Dawid Kaźmierczak. Włókniarz I Pabianice: Jakub Waszczuk, Dawid Acela, Piotr Maślakiewicz, Maksymilian Kowalski, Artur Dziuba, Adam Bielawski, Krzysztof Rudzki, Jakub Dobroszek, Adam Skowronek.

Włókniarz II Pabianice: Radosław Maćczak, Mateusz Bieliński, Adrian Potrzebowski, Arkadiusz Stokłos, Przemysław Latuszkiewicz, Bartosz Jarych, Artur Sobytkowski, Adrian Włodarczewski, Bartłomiej Wołynkiewicz.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułOklejak z nową posadą
Następny artykułKierowca zakleszczony w BMW. Przyleciał po niego LPR
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo fioletowi!!