Strona główna Sport Piłka nożna Dali lekcję uczniakom (ZDJĘCIA)

Dali lekcję uczniakom (ZDJĘCIA)

4

Piłkarze Włókniarza nie pozostawili złudzeń uczniom Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi pewnie wygrywając mecz na szczycie i zwiększając przewagę w tabeli do 7 punktów.

Włókniarz Pabianice – UKS SMS Łódź 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 – Krzysztof Rudzki 9. min, 2:0 – Sebastian Stępiński 24. min, 3:0 – Mateusz Klimek 38. min, 4:0 – Mateusz Klimek 56. min

Pierwsi groźną akcję stworzyli łodzianie, którzy ruszyli z szybkim kontratakiem po rzucie rożnym Włókniarza, który faulem w okolicach pola karnego zastopować musiał Mateusz Seliwiorstow, za co otrzymał żółtą kartkę.

Nie minęło jednak dziesięć minut meczu, a pabianiczanie objęli prowadzenie. Ładnym strzałem przy słupku sprzed pola karnego lewą nogą popisał się 17-letni Krzysztof Rudzki i piłka zatrzepotała w siatce. Osiem minut później sam na sam z bramkarzem SMS-u wybiegł Patryk Olszewski, ale przekombinował i przegrał ten pojedynek.

W 24. min na 2:0 podwyższył wracający po kontuzji Sebastian Stępiński, który po dośrodkowaniu Mateusza Klimka na raty pokonał bramkarza z Łodzi (na głównym zdjęciu). Po kolejnych czterech minutach w dogodnej sytuacji w ostatniej chwili Michała Kacprzyka uprzedził obrońca wybijając piłkę na rzut rożny.

Siedem minut przed przerwą trzecią bramkę dla „zielonych” zdobył Mateusz Klimek precyzyjnym strzałem po ziemi z narożnika pola karnego po dalszym rogu.

Pięć minut po wznowieniu gry nad bramką z narożnika pola karnego uderzał napastnik SMS-u i była to jedyna okazja łodzian pod bramką Damiana Rzeźniczaka w drugiej połowie. Pabianiczanie zaś szukali kolejnych bramek.
W 52. min strzał głową Klimka po rzucie rożnym z linii bramkowej wybił obrońca, ale cztery minuty później znów po rzucie rożnym Klimek już się nie pomylił pakując piłkę do siatki.

Po godzinie gry z linii „szesnastki” strzelał David Złowodzki, ale piłka zatrzymała się na górnej siatce bramki. W ostatnich trzydziestu minutach tempo gry siadło. Jedyną wartą odnotowania akcją był strzał nad bramką Seliwiorstowa w 85. min.

Włókniarz: Rzeźniczak – Rutkowski, Seliwiorstow, Piotrowski – Klimek (89. min, Froncala), Złowodzki (87. min, Janasiak), Rudzki, Kacprzyk, Stępiński (66. min, Sumera) – Olszewski, Usiak (76. min, Madaj).

Żółta kartka: Seliwiorstow.