Strona główna Aktualności Z miasta Dach nad targiem. Czy to dobry pomysł?

Dach nad targiem. Czy to dobry pomysł?

5

Pojawił się kolejny pomysł zadaszenia targowiska miejskiego pomiędzy Orlą i Moniuszki. 

Tym razem interpelację do prezydenta w tej sprawie złożył radny Antoni Hodak.

– Bardzo istotne jest, by zapewnić użytkownikom targowiska możliwie najwyższy komfort – argumentował radny. – Od późnej jesieni, po koniec zimy mieszkańcy marzną robiąc zakupy. Sprzedawcy zmuszeni są przebywać w trudnych warunkach wiele godzin.

Podczas sesji rady miejskiej Hodak twierdził, że w tej sprawie zgłoszono się do niego, gdy pełnił dyżur.

Okazuje się jednak, że właściciele straganów nie chcą dachu nad głową – tak stwierdziła radna Bożenna Kozłowska, która miała „zagłębić temat” po złożeniu podobnej interpelacji co Hodak, ale w 2016 roku.

– Po przeprowadzeniu przez panią radną rozmów z klientami i przedstawicielami podmiotów gospodarczych doszliśmy do wniosku, że ze względu na specyfikę pabianickiego targowiska koncepcja ta nie jest w pełni akceptowalna – stwierdził prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Tymczasem zapytaliśmy samych zainteresowanych, co sądzą o pomyśle zadaszenia ich miejsca pracy.

Sprzedawcy w sprawie zadaszenia są raczej na „tak”. Warunkiem jest jednak „sensownie pomyślany projekt”.

– Dzięki takiemu zadaszeniu nie musimy się martwić o to, czy deszcz będzie padał nam i klientom na głowę. Jednak w Szadku i Łasku jest problem, bo w upalne dni pod dachem są bardzo wysokie temperatury – twierdzą nasi rozmówcy.  

Sprzedawcom zależy też na zachowaniu komfortu związanego z przestrzenią. Konstrukcja musi być wystarczająco wysoka, aby pod dach wjechały wysokie auta dostawcze.

– Słupy wspomagające całą konstrukcję nie mogą ograniczać nam swobody pracy – dodają zgodnie.

Problemem może być też zastój podczas prowadzonych prac budowlanych.

Czy temat wróci na obrady sesji? To chyba zależy od samych sprzedawców, którzy jednoznacznie musza opowiedzieć się za budową dachu.

REKLAMA
Poprzedni artykułCitroen dachował w Piątkowisku
Następny artykułChwilówki w sieci – na co Polacy pożyczają przez internet
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Radny Madaj zebrał 250 podpisów tych, którzy są przeciw zadaszeniu targowiska i złożył je u Prezydenta, dlatego Prezydent podjął taką a nie inną decyzję. To sami kupcy muszą zdecydować, że chcą zadaszenia i rozmawiać z Prezydentem w tym temacie. Radna Kozłowska zaproponowała pomysł zadaszenia, który można próbować zrealizować, ale za zgodą kupców.

Można zrobić zadaszenie budowli z termoizolacją, żeby się nie nagrzewała, ale koszty takiej inwestycji urosły by o 100%. Czy Pabianice na to stać? Moim zdaniem nie. Ratowany był szpital, ratują teraz tramwaj, a kto uratuje Pabianice? Temat „Parkowej”, budynku na Szpitalnej – ktoś dawno temu dał… ciała. Teraz stoją ruiny bo pazerność nie pozwalała tego sprzedać/wydzierżawić taniej. Możenie nie powinno chodzić o to, by miasto zarobiło, tylko by FUNKCJONOWAŁO. PS. Ostatnio często bywam w Konstantynowie. Tam jest ładnie, czysto, coś się ogólnie mówiąc dzieje (w sferze kulturalnej, rozrywkowej i gospodarczej). Miasto z roku na rok pięknieje, widać postęp. Dobry gospodarz… Czytaj więcej »

Bardzo dobry pomysł! Handluję tutaj na stałe. Przydałyby się godne warunki, bo na razie prócz opłat to za wiele nie mamy,a w zimne i chłodne dni wszyscy wiecie jak to wygląda. Ta pani może niech się zajmie może jakąś inną zabawą, bo w radzie zajmującej się sprawami ludzi powinny być na serio osoby kompetentne i zorientowane, a nie dyletanci.

Panie sprzedawco ta Pani tak samo jak Pan widziała problem i sprawy ludzi, dlatego pewnie zgłosiła pomysł zadaszenia, czyli jest zorientowana w temacie.
Radny Madaj zebrał podpisy kupców przeciw zadaszeniu targowiska.
Ta Pani jest osobą bardzo kompetentną i zaangażowaną.

@Alek ta Pani jest taka bystra, że pisze komplementy na swój temat pod innymi imionami np. Alkiem