Strona główna Styl życia Czym są ubezpieczenia direct?

Czym są ubezpieczenia direct?

0

Każdy właściciel pojazdu zobowiązany jest wykupić na niego ubezpieczenie OC. Wymóg ten jest regulowany przez przepisy prawa, a za brak ważnej polisy grożą dotkliwe kary. W związku z tym, że każdy taki produkt zapewnia identyczny zakres ochrony, głównym kryterium wyboru jest jak najniższa cena. Aby zawrzeć umowę możesz spotkać się z agentem lub zdecydować się na ubezpieczenie direct. Na czym polega taka polisa?

Ubezpieczenie direct – co to jest?

Osoby, które chcą wykupić polisę, mogą to zrobić osobiście u agenta, w siedzibie firmy lub skorzystać z obsługi online. Ubezpieczenia direct to właśnie rodzaj polis, które możesz całkowicie nabyć zdalnie przez internet lub telefon. Nie różnią się one od tradycyjnych produktów ubezpieczeniowych i oferują taki sam zakres ochrony. W tym przypadku zarówno prezentacja oferty, załatwienie niezbędnych formalności oraz wykupienie ubezpieczenia odbywa się bez konieczności kontaktu z agentem. Jest to wygodne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą p[popularnością. Ubezpieczenia direct są często korzystniejsze niż te oferowane w tradycyjnej formie i pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Jak wykupić ubezpieczenie direct?

Obecnie nie dziwi już nikogo fakt, że większość spraw można załatwić przez internet. Większość osób chętnie korzysta z takiej możliwości, dlatego znalezienie i wykupienie polisy direct nie powinno sprawić problemów. Istnieje wiele sposobów, jak to zrobić. Możesz wejść bezpośrednio na stronę Towarzystwa Ubezpieczeniowego, skorzystać z rankingów ofert lub porównywarek. Te ostatnie dostarczają najbardziej rzetelnych danych i ułatwiają znalezienie najkorzystniejszej opcji. Jak skorzystać z takiej porównywarki?

  • Wybierz rodzaj ubezpieczenia, które planujesz wykupić,
  • wypełnij formularz, uzupełniając rubryki wymaganymi informacjami,
  • na tej podstawie narzędzie wygeneruje oferty od różnych firm wraz z ceną oraz zakresem ochrony,
  • po znalezieniu najkorzystniejszego wariantu, możesz wykupić polisę online lub zamówić rozmowę telefoniczną z agentem.

Porównywarka ubezpieczeń to spore ułatwienie, gdyż nie musisz analizować każdej oferty osobny. W jednym miejscu masz dostęp do bazy dostępnych polis, które zostały dopasowane do Twojej indywidualnej sytuacji. Więcej na temat ubezpieczeń direct przeczytasz na stronie https://rankomat.pl/samochod/ubezpieczenia-direct. Jest tam także wytłumaczone, jakie formalności musisz spełnić i jak znaleźć najtańszą polisę.

Ubezpieczenia direct – czy warto z nich korzystać?

Różnice między tradycyjnymi polisami a ubezpieczeniami direct wynikają jedynie ze sposobu komunikacji z Towarzystwem. To jednak nie wszystko, gdyż zawierając umowę zdalnie możesz liczyć na dodatkowe korzyści. Chodzi tu o niższą cenę, a także atrakcyjne warunki współpracy. Ubezpieczenia direct są zwykle nieco tańsze, gdyż nie jest do nich wliczona prowizja agenta. Jakie jeszcze zalety wynikają z zawarcia umowy ubezpieczeniowej kanałem direct?

  • Dostęp do dużej liczby ofert – nie każde Towarzystwo ma swój oddział w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, co ogranicza możliwość zawarcia umowy bezpośrednio w firmie. Przez internet możesz za to wykupić polisę u dowolnego ubezpieczyciela.
  • Wygoda i oszczędność czasu – ubezpieczenie direct możesz nabyć z dowolnego miejsca i o każdej porze. Nie jesteś więc uzależniony od godzin pracy agenta, gdyż wniosek możesz złożyć nawet w niedzielną noc, nie wychodząc przy tym z domu.
  • Najlepsze warunki współpracy – zanim wybierzesz konkretny wariant, możesz porównać ze sobą poszczególne produkty. Dzięki temu masz szansę wybrać najkorzystniejszą opcję ubezpieczenia, które spełnia Twoje indywidualne potrzeby.

Ważną zaletą jest też to, że wszystkie formalności załatwisz zdalnie. Dokumenty zostaną wysłane na podany przez Ciebie adres e-mail. Możesz je więc przechowywać w formie cyfrowej na komputerze lub wydrukować. Za wykupioną polisę zapłacisz również online, korzystając z bankowości elektronicznej lub karty kredytowej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments