Strona główna Styl życia Czy warto studiować kosmetologię?

Czy warto studiować kosmetologię?

0

Każdego roku AHE w Łodzi rozszerza swoją ofertę kształcenia w taki sposób, aby spełniała ona wszystkie wymagania studentów oraz współczesnego rynku pracy. Jedną z tegorocznych nowości jest kierunek kosmetologia, studia I stopnia.

Nowoczesny sprzęt, wyjątkowe specjalności oraz interesujące perspektywy – to cechy, które doskonale opisują nowość w ofercie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Kosmetologia to jeden z kierunków, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem studentów. Branża beauty cały czas intensywnie się rozwija i potrzebnych jest coraz więcej specjalistów, którzy zadbają o wymagających klientów.
W AHE w Łodzi oprócz wykwalifikowanej kadry specjalistów, którzy od lat pracują w zawodzie, studenci mają do dyspozycji profesjonalne kombajny kosmetologiczne, nowoczesne, sterowane elektrycznie fotele oraz 3 specjalności dające wiele perspektyw zawodowych.

kosmetologia medyczna
Dzięki tej specjalności absolwenci kierunku bez problemu znajdą zatrudnienie w klinikach medycyny estetycznej, klinikach kosmetologii medycznej, a także w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie usług.
– kosmetologia stosowana
W ramach specjalności realizowane są między innymi przedmioty: pielęgnacja skóry w okresie okołomenopauzalnym, nowoczesna aparatura kosmetologiczna, odnowa biologiczna, zarządzanie gabinetem kosmetycznym czy obsługa klienta.
– produkty kosmetyczne
Na tej specjalności studenci nauczą się m.in. ziołolecznictwa, marketingu produktów kosmetycznych oraz tego, czym jest jakość i bezpieczeństwo produktów kosmetycznych, technologia form kosmetyków.

W AHE będziemy zwracać szczególną uwagę na dużą liczbę praktycznych zajęć i częste stosowanie kosmetologii sprzętowej. Chcemy, aby nasi studenci poznali nowoczesny sprzęt, jego możliwości oraz zakres wykorzystania, by ich droga do odniesienia sukcesu w zawodzie była jak najbardziej ułatwiona – mówi dr Leszek Zakrzewski, dziekan kierunku kosmetologia.
Absolwenci kierunku kosmetologia w AHE w Łodzi będą przygotowani do zawodu oraz spełnią wszelkie wymagania swoich przyszłych pracodawców.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.ahe.lodz.pl/kosmetologia

REKLAMA