Strona główna Styl życia Czy warto mieszkać w Piotrkowie Trybunalskim?

Czy warto mieszkać w Piotrkowie Trybunalskim?

8

Nie tylko największe ośrodki miejskie cieszą się zainteresowaniem jako miejsca do zamieszkania. Wiele osób decyduje się na zakup lub wynajęcie nieruchomości w miastach powiatowych, nieco mniejszych, ale za to mniej zatłoczonych, ładnie położonych i z przystępniejszymi cenami. Jedną z takich miejscowości jest Piotrków Trybunalski.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Piotrkowie Trybunalskim?
Dostępność mieszkań i domów w Piotrkowie Trybunalskim nie jest tak imponująca, jak w Łodzi lub Warszawie, ale za to ceny na tym rynku są zdecydowanie bardziej przystępne niż w największych ośrodkach miejskich.

W Piotrkowie Trybunalskim dominują oferty z rynku wtórnego i to zarówno, jeśli chodzi o zakup nieruchomości, jak i ich wynajem. W związku z tym poszczególne oferty są mocno rozproszone. Można znaleźć mieszkania na sprzedaż w Piotrkowie Trybunalskim niemal w samym centrum, jak i na obrzeżach miejscowości. Podobnie wygląda kwestia lokali na wynajem – dostępne są oferty niemal z każdej dzielnicy.

Duża część ogłoszeń dotyczy mieszkań dwupokojowych i trzypokojowych. Trudniej będzie znaleźć w tej lokalizacji kawalerkę lub apartament o więcej niż czterech pokojach. Ceny za metr kwadratowy mieszkania w Piotrkowie Trybunalskim są uzależnione od metrażu, lokalizacji i standardu nieruchomości. Można tu znaleźć lokal za niespełna pięć tysięcy złotych za metr kwadratowy, ale są też mieszkania za niemal siedem lub osiem tysięcy za metr.

Czy warto zamieszkać w Piotrkowie Trybunalskim?
Decyzja o zakupie lub wynajęciu mieszkania w konkretnej miejscowości wymaga przeanalizowania wielu czynników. Istotną kwestią jest cena i dostępność nieruchomości, ale równie ważne są perspektywy związane z zatrudnieniem i różne udogodnienia.

Piotrków Trybunalski to miejscowość, którą w 2021 roku zamieszkiwało około 72250 osób. W mieście tym i w okolicach znajdują się zarówno zakłady produkcyjne, jak i nowoczesne galerie, biurowce i wiele różnorodnych firm. Z uwagi na rosnącą popularność i dostępność pracy zdalnej, na zamieszkanie w Piotrkowie Trybunalskim zdecydować mogą się nie tylko osoby zatrudnione w tej lokalizacji, ale też pracownicy odległych przedsiębiorstw, którzy pracują wyłącznie z domu.

Na jakość życia w konkretnej lokalizacji wpływają również takie kwestie, jak dostępność terenów rekreacyjnych, oferta kulturalna miejscowości czy też infrastruktura. Piotrków Trybunalski ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Centrum nie jest duże, ale za to estetycznie zagospodarowane i klimatyczne. W mieście znajduje się kilka parków oraz spory Las Wolborski i Las Belzacki. Jest również kąpielisko, a także liczne obiekty zabytkowe i muzea.

W której części Piotrkowa Trybunalskiego warto zamieszkać?
Wybór konkretnego osiedla w Piotrkowie Trybunalskim nie jest łatwy – każda część miasta ma swoje mocne strony. Wiele zależy od oczekiwań konkretnego mieszkańca. Jeśli kluczową kwestią jest łatwa dostępność terenów zielonych i rekreacyjnych, warto rozejrzeć się za mieszkaniem w pobliżu Lasu Wolborskiego. Gdy kluczowy jest wygodny dojazd do pracy i bliskość centrum, warto wziąć pod uwagę oferty z Osiedla Mickiewicza lub z Osiedla Centrum.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie. Nie warto.

70 tys. mieszkańców i wciąż ubywa, dlaczego? Cena za metr mieszkania jak w Łodzi, ale to nic nie szkodzi. Jak ktoś chce lasu,to się na wsi lokuje, a nie w mieście. Wniosek taki, że oprócz lasu nic tu nie ma. Zdecydowanie nie polecam komuną wali.

Ubywa, bo nie ma u nas prawdziwych lekarzy, choćby położników o oddziale nie wspomnę, jak coś się dzieje to wysyła się kobietę w ciąży do Łodzi i dzięki temu tam jest więcej ludzi niż u nas.

A moze czy waro mieszkac w dlutowie?i

Warto tylko mieszkać w Mierzączce Dużej 😁

1/7 mieszkańców utrzymuje się z systemu pomocy społecznej. Największe pole zatrudnienia -magazyny, oferuje stawkę na poziomie najniższej krajowej. Miasto tonie w długach i włodarze co chwilę podnoszą stawki opłat np. za śmieci, która jest już najwyższa w powiecie. Ceny mieszkań w stosunku do zarobków są niebotyczne, czynsze administracyjne bardzo wysokie. Nowe budynki z apartamentami, gdzie cena za m2 sięga 8-9 tysięcy złotych są usytuowane przy socjalnych enklawach. Nowe apartamentowce powstają jak grzyby po deszczu stawiane na terenach podmokłych i mokradłach. Kąpielisko miejskie jest co chwilę zamykane z uwagi na bakterie kałowe w wodzie. Komunikacja miejska płatna. Szpital z okropna reputacją.… Czytaj więcej »

Nie ma w Piotrkowie pracy. Są tylko magazyny gdzie są potrzebni specjaliści od liczenia i prowadzenia wózka widłowego. Nic nowego nie powstanie bo zamiast przygotować tereny pod inwestycje wydaje się kasę wielkie słomiane misie. Więcej pracy jest w Tomaszowie mazowieckim czy Radomsku. Piotrkowie władze przespały czas kiedy był rozwój gospodarczy.

Pożegnaliśmy wawe po 13 latach.. Mieszkamy w okolicy Piotrkowa.. Bywam i pracuje w Piotrkowie.. Jest ok.. Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma.. Sami tworzymy klimat..