Strona główna Nie przegap Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć samochód bez kaucji?

Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć samochód bez kaucji?

0
Czy na lotnisku w Łodzi można wypożyczyć samochód bez kaucji?
Wybierając się na urlop lub w podróż służbową do Łodzi wiele osób zastanawia się nad wynajęciem samochodu. Tego typu rozwiązanie okazuje się niezwykle przydatne podczas przemierzania ulic miasta, które słynie z pięknej, postindustrialnej architektury. Możemy zdecydować się na podróż do Łodzi samolotem i na miejscu wypożyczyć auto. Jednak czy na lotnisku imienia Władysława Reymonta w Łodzi można wynająć pojazd bez konieczności uiszczania kaucji?

Kaucja – zło konieczne?

Wiele firm trudniących się wypożyczaniem samochodów decyduje się na wprowadzenie tak zwanych kaucji. Jest to określona w regulaminie suma pieniędzy, która może zabezpieczyć wypożyczalnie przed niedbałym wykonaniem umowy ze strony wynajmującego. Chodzi głównie o rysy na lakierze, wgniotki i inne uszkodzenia, ale również o oddanie auta w stanie nieczystości. Oczywiście mowa tutaj o zaplamieniu tapicerki, dużej ilości błota na dywanikach czy rozlanym napoju. Kaucja sama w sobie nie musi być zła, jednak należy bardzo dokładnie przeanalizować treść podpisywanej umowy. Wiele mniejszych wypożyczalni traktuje tę opłatę jako „bezzwrotną”, oczywiście wbrew prawu. Trzeba jednak wiedzieć, że są firmy oferujące wypożyczenie samochodu bez konieczności wpłaty kaucji. To najlepsze i jednocześnie najbezpieczniejsze rozwiązanie dla konsumentów. Na lotnisku w Łodzi wynajmiemy auto bez kaucji w firmie carfree.pl.

Rodzaje kaucji stosowane w wypożyczalniach samochodów:

  • kaucja w formie zabezpieczenia kwoty na rachunku bankowym;
  • kaucja w formie przelewu;
  • kaucja gotówkowa.

Dodatkowe opłaty – sprawdźmy dokładnie zapisy w umowe

Wpisując frazę w wyszukiwarce internetowej – Łódź: jak tanio wypożyczyć samochód? na ekranie naszego komputera lub urządzenia mobilnego pojawi się wiele wyników reklamujących wypożyczalnie samochodowe. Warto jednak dokładnie przeanalizować ich oferty i szczególną uwagę zwrócić na opłaty dodatkowe. Wiele firm stosuje na przykład opłatę za odstawienie pojazdu z niezatankowanym bakiem lub nieuzupełnionym płynem do spryskiwaczy. W takim przypadku nie tylko będziemy musieli zapłacić za uzupełnienie tych płynów, ale również poniesiemy koszty manipulacyjne, związane z koniecznością wysłania pracownika wypożyczalni na stację benzynową. Ponadto większość firm wynajmujących auta przy oddawaniu pojazdu klientowi uzupełnia protokoły najmu. To właśnie na tym dokumencie zaznaczone są wszystkie rysy, otarcia i braki danego egzemplarza. Rozsądny najemca powinien dokładnie przeanalizować stan pojazdu, jaki zostaje mu przekazany. Dobrym rozwiązaniem, by zaoszczędzić nieco przy wynajęciu auta jest również skorzystanie ze strony WWW wypożyczalni. Wiele firm pozwala na rezerwację online za preferencyjne stawki.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments