Strona główna Dzieje się Cztery rajdy dla „porodówki”. Pierwszy w tę niedzielę

Cztery rajdy dla „porodówki”. Pierwszy w tę niedzielę

0
Zdjęcie ilustracyjne.
Cel jest szczytny, bo to pomoc Pabianickiemu Centrum Medycznemu, a przekazując na jego rzecz niewielką kwotę można miło i aktywnie spędzić wolny czas. Koalicyjny Klub Radnych i PCM zapraszają do uczestnictwa w akcji „Aktywne Pabianice”.

Tak nazwano cykl rozpoczynających się właśnie rajdów rowerowych, z których całkowity dochód trafi na „porodówkę” w naszym szpitalu. Za zebrane w ich trakcie pieniądze zostanie kupiony aparat do KTG, czyli kardiotokografii (to monitorowanie akcji serca płodu; badanie umożliwia wykrycie zagrożenia jego życia).

Pierwszy rajd odbędzie się w najbliższą niedzielę (7 lipca). Miłośnicy dwóch kółek wyruszą w liczącą 17 kilometrów trasę z parku Wolności o godz. 10.00. Zapisy rozpoczną się godzinę wcześniej. Zakończenie jest przewidziane o godz. 13.00 na Lewitynie. Tam też na uczestników będzie czekał posiłek, przygotowany przez bar „Erka”. Opłata za udział w wydarzeniu wynosi 5 zł.

Kolejne rajdy zaplanowano na 28 lipca, 25 sierpnia i 15 września.

Dzięki pieniądzom z poprzednich oddział neonatologiczny z patologią noworodków został wyposażony w nowoczesne meble medyczne. 

REKLAMA
Poprzedni artykułPolicja: kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków
Następny artykułWybór hotelu w Gdańsku dla rodziny z dziećmi
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments