Strona główna Aktualności Z miasta Cztery firmy chcą pobudować bieżnię. Za ile?

Cztery firmy chcą pobudować bieżnię. Za ile?

8
Minął termin składania ofert w drugim przetargu na budowę bieżni lekkoatletycznej na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Oferty rozwiały nadzieję, że uda się to zrobić za przeznaczoną na ten cel kwotę.

Otworzono je wczoraj. Są cztery i wszystkie mieszczą się w przedziale 4-5 mln zł. Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma z Warszawy, oczekując za realizację inwestycji 4.052.956 zł, najdroższa – firmy z Radziejowa – opiewa na 4.790.000 zł.

Suma zarezerwowana w budżecie miasta wynosi 2.900.000 zł. Identyczna była w pierwszym postępowaniu. Wtedy zgłosił się tylko jeden potencjalny wykonawca. I też żądał większych pieniędzy (4.334.647 zł)

– Zdecydowaliśmy się na drugi przetarg, mając nadzieję, że zainteresuje się nim więcej firm, ale też po to, aby upewnić się co do cen, jakie panują na rynku – wyjaśnia Piotr Adamski, dyrektor MOSiR.

Chociaż pieniędzy jest za mało, szefostwo obiektu uważa postępowanie za udane.

– Dokonaliśmy pewnych zmian w zakresie prac, co według kosztorysu zwiększyło wartość zadania o około 300 tys. zł, a dwie oferty i tak są niższe niż ta w pierwszym przetargu – stwierdza dyrektor.

Czy w tej sytuacji budowa bieżni dojdzie jednak do skutku?

Jak usłyszeliśmy od Piotra Adamskiego, z rozmowy z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem wynika, że wszystko jest na dobrej drodze i mimo braku ponad 1 mln zł inwestycja ma duże szanse na realizację.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co ma się składać na tą bieżnię? w Ksawerowie niedawno budowali, ile kosztowała? Bo to wygląda na zmowę cenową i jeden wielki przekręt.

Last edited 1 rok temu by ali

Bieżnia 5 mln, Szkutnia 5 mln. Za 10 mln to pewnie spokojnie można założyć firmę zajmująca się wywozem odpadów i spalarnie przy okazji też. Ale to tego potrzebny jest prezydent z wizją i pomysłem. Tylko patrzeć jak za kolejne 5 mln będzie powstawać w naszym nieszczęśliwym mieście Hostel dla 4liter.

Last edited 1 rok temu by RafalPAB

Tak. Spalarnię twoich pomysłów.

Nie znasz, Kolego, wartości pieniądza. 🙁

Za 5 milionów w tych czasach, w zamówieniach publicznych, to kawałek drogi wybudujesz… 😀 W temacie spalarni to pewnie sam projekt i papiery kosztowałyby 5 milionów. 🙁

Rafal, wstawaj, zes…eś się!

A tutaj szacunki Łodzi na temat kosztów spalarni:
https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/czy-lodz-wybuduje-spalarnie-odpadow-id39200/2021/2/18/

masz racje, ale mogła by powstać spalarnia na potrzeby miasta/gminy a nie województwa

Sumy jak z przed denominacji w 95r
Niedługo inwestycje z dziewięcioma zerami będą

No jak może być inaczej. Grzesiu koledze Piotrkowi zawsze dorzuci coś z naszych pieniędzy na jego prywatne przedsięwzięcia. Ten ośrodek to miejski jest tylko z nazwy.