Strona główna Na sygnale Kryminalne Jak często bywali u nas celnicy?

Jak często bywali u nas celnicy?

0

Nadzór nad szerokim obszarem gier hazardowych należy do jednego z ustawowych zadań Izby Celnej. Ile razy jej pracownicy sprawdzali legalność automatów do gier w powiecie pabianickim?

– W ramach nadzoru nad przestrzeganiem przepisów w zakresie gier hazardowym w miesiącach styczeń-listopad 2016 r. funkcjonariusze Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili 425 kontroli – informuje Beata Bińczyk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Łodzi. – W trakcie działań zatrzymano 1537 nielegalnych urządzeń. Część kontroli prowadzono we współpracy z innymi służbami.

Według informacji przekazanych przez Izbę Celną w Łodzi, w powiecie pabianickim celnicy pojawili się 46 razy. Podczas działań, częściowo prowadzonych przy wsparciu z KPP Pabianice, zatrzymano 151 nielegalnych urządzeń (według danych policji, w 2015 roku zakwestionowano legalność jedynie 75 urządzeń).

Automaty znajdowały się w 20 lokalach, z których 13 znajduje się na terenie miasta Pabianice. Pozostałe 7 jest rozsianych po innych miejscowościach. Przeciw ich właścicielom toczą się postępowania karne.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments