Strona główna Aktualności COVID-19 nie odpuszcza. Kolejny zgon, nowe zakażenia

COVID-19 nie odpuszcza. Kolejny zgon, nowe zakażenia

10
fot. pixabay
Coraz więcej zakażeń, rosnąca liczba osób na kwarantannie i pogarszające się statystyki – tak jeśli chodzi o koronawirusa wygląda teraz sytuacja w powiecie pabianickim. Monitorujący ją pracownicy sanepidu nie spodziewają się poprawy. Przeciwnie…

Odnotowany właśnie został zgon kolejnej osoby, u której stwierdzono COVID-19. W szpitalu w Zgierzu zmarł 87-letni mieszkaniec gminy Pabianice. Wcześniej były jeszcze trzy śmiertelne przypadki (dwaj mężczyźni w wieku 62 i 72 lat oraz 87-letnia kobieta).

Pozytywne wyniki testów ma teraz 65 osób, ale można spodziewać się, że ich liczba wzrośnie, między innymi z powodu ogniska choroby w 47-osobowej grupie seniorów z Konstantynowa Łódzkiego, którzy wyjechali nad morze (pisaliśmy o tym TUTAJ).

– W szpitalach przebywa obecnie 18 osób, a więc dużo. I nie są to wyłącznie starsi ludzie. Wśród hospitalizowanych mamy również osoby po trzydziestce i czterdziestce. Tak złej sytuacji jeszcze nie było. I nie wróży ona dobrze – przyznaje Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Kwarantanną jest objętych ponad 250 mieszkańców naszego powiatu. Słupki pójdą jednak w górę.

– Cały czas wydajemy kolejne decyzje, więc do końca bieżącego tygodnia ta liczba najprawdopodobniej sięgnie trzystu – dodaje dyrektor.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W szpitalu zmarła 87-letnia kobieta…. No dramat po prostu. Ponoć miała żyć do 129 lat : / Pani Socha. Kiedy zakończycie ten covidowy cyrk????? Już rzygać mi się chce na te brednie

Ale debil. Oby jemu ktoś tak umarł. Powie, że to niezły cyrk. Może nawet będzie tańczył na pogrzebie.

Ciekawe gdzie dla niego jest granica kiedy jeszcze ktoś powinien żyć, a kiedy już nie szkoda że umarł

Nie zakoncza bo w pabianicach sa tony covidiotow dla ktorych takie pieprzenie jest pozywka.
Kolejne stwierdzenie w tym klimacie to „W szpitalach przebywa obecnie 18 osób, a więc dużo”
Tylko jak w poprzednich latach setki ludzi lezaly w szpitalach z ciezkimi stanami grypowymi to nie bylo komu tego przezywac.
Mi juz sie nie chce z takimi ludzmi nawet dyskutowac.
Klapki na oczach i byle kolejny dzien swojego marnego zywota odbenic.

No właśnie. Dość tej koronapropagandy która tylko oglupia ludzi!

Ciekawa jestem czy antymaseczkowcy będą tacy mądrzy jak spotka to ich albo najbliższych. Co za problem założyć maseczke? Na pewno niechroni w 100% ale to zawsze jakaś „bariera „nikt wam nie każe zakładać worka na śmieci tylko maseczke. Przez takich jak wy jest to co jest. Dla mnie antymaseczkowcow powinni zamykać w szpitalach zakaznych i powinni pracować na pierwszej linii!!!

Słusznie, powinno się zorganizować brygady na wzór dawnego ORMO, które będą tropiły wszelkie przejawy lekceważenia jedynie słusznej pandemii.

Propaganda jak h……. Jak można przechodzić wirusa bez objawowo ? To tak jak mieć malarie ale chyba nie masz? Najbardziej klamliwych ludzi w Polsce mamy posłów i dziennikarzy

Zapytaj tych co są nosicielami HIV jak można przechodzić bezobjawowo.

najlepiej niech mu to „dosadnie” przekażą 🙂