Strona główna Aktualności Z miasta Co tu się dzieje?

Co tu się dzieje?

27

Przed szpitalem w Pabianicach rozgrywają się dzisiaj dantejskie sceny. Powód? Ruszył nowy system poboru opłat za parkowanie. Efektem jest chaos i dezorientacja korzystających z parkingu kierowców. 

Aby wjechać na szpitalny parking, trzeba przed szlabanem pobrać bilet, natomiast przed wyjazdem uregulować należność w kasie. Wydaje się to łatwe. Kierowcy nie pozostawiają jednak na zmianach suchej nitki. Choćby dlatego, że przy wjeździe tworzą się korki.

– Szlaban otwiera się po pobraniu biletu, ale tylko wtedy, gdy samochód stanie dokładnie przed urządzeniem. Ponieważ wjazd jest szeroki, auta zatrzymują się różnie. A kierowca musi się potem cofnąć i ustawić tak, żeby było dobrze, bo inaczej nie wjedzie. W międzyczasie nadjeżdżają inne samochody, ten wysiada, bo nie ma miejsca na cofanie albo nie wie, że musi wziąć bilet. Inni kierowcy zaczynają trąbić, kolejni wykonują jakieś dziwne manewry… Horror, co się tutaj wyprawia! – opowiada pan Krzysztof, taksówkarz.

Niektórzy, aby jak najszybciej znaleźć się na parkingu, próbują wjeżdżać „parami”, co jeszcze bardziej potęguje bałagan. Zatory tworzą się też przy wyjeździe. A kierowcom puszczają nerwy.

– To wszystko jest chore! – denerwował się mężczyzna w średnim wieku. – Najpierw stałem w korku, żeby w ogóle pod szpital podjechać, potem była kolejka do kasy i znów czekanie, a później jakaś kobieta chciała wyjechać, podjechała pod szlaban, ale okazało się, że nie zapłaciła. I reszta aut za nią utknęła. Brak słów.

Niepełnosprawnych irytuje to, że z powodu faktu, iż trzy przeznaczone dla nich miejsca są ciągle zajęte, nie pozostaje im nic innego jak wjechać na płatną część parkingu. I zapłacić.

– Mam orzeczoną grupę inwalidzką i specjalną kartę parkingową, dzięki której mogę zostawić auto bezpłatnie w całym mieście. Tutaj nie. Bo parking dzierżawi jakaś prywatna firma? Niepojęte, na jakich to wszystko jest zasadach – stwierdza Iwona Bieńkowska.
Nie rozumiem, dlaczego jako osoba niepełnosprawna wszędzie mogę parkować za darmo, a przed szpitalem muszę płacić – mówi Iwona Bieńkowska.

– Kasy na parkingu zachciało im się robić! Ale źle to wszystko wymyślili. Ludzie nawet nie wiedzą, gdzie się płaci za ten parking. Dopiero co jeden pan mnie pytał – mówi Andrzej Derendarz, który do szpitala przywozi na rehabilitację niepełnosprawną żonę.

Mnóstwo niecenzuralnych słów pada na temat sposobu płatności. Wielu kierowców skarży się, że instrukcja, jak uregulować należność nie jest wystarczająco zrozumiała. Niektórzy twierdzą, że automat nie wydaje reszty.

– Wrzuciłam 5 złotych, biletu nie dostałam, a pieniądze połknęło. Dopiero jak wrzuciłam drugi raz równo odliczone 4 zł, to mi opłaciło bilet. To jest dopiero cyrk. I kto mi odda te 5 zł? – nie kryła złości młoda pabianiczanka.

– Próbuję zapłacić kartą. Nie działa. Muszę lecieć do bankomatu. Nie będę tego komentować, bo się nie da, nie bluźniąc – dodała inna.

Zdezorientowane są zwłaszcza starsze osoby. „Ma pani rozmienić 10 złotych?”, „Co ja mam teraz zrobić?”, „Niech mi pan pomoże”, „Ja nie umiem tego obsłużyć” – powtarza się jak mantra.

Co na to Pabianickie Centrum Medyczne?

– Za poprawne funkcjonowanie systemu poboru opłat jest odpowiedzialna firma Interparking – mówi Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu w PCM. – Z naszej strony mogę powiedzieć jedynie tyle, że system ten nie różni się niczym od tych w supermarketach i galeriach handlowych. Na początku zawsze mogą pojawić się problemy. Nic nam jednak nie wiadomo o tym, by kasa pobierała pieniądze i nie wydawała biletów, ani też by nie wydawała pieniędzy. Pracownik firmy na bieżąco monitoruje sytuację na parkingu

W najbliższych dniach na kasie ma pojawić się numer telefonu, pod który będzie można zadzwonić w razie kłopotów w płatnością lub by złożyć reklamację.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo dla pana katechety 🙂 Kolejny sukces marketingowy szpitala 🙂
Za kilka dni pewnie pojawi się Grześ i tak jak już kilkakrotnie bywało wybawi lud od głupiego pomysłu pobierania opłat 🙂

Jest chore proszę państwa, bo chorą mamy władzę w tym mieście i szpitalu…

No tłumaczenia marczaka pokazuje jak leży mu na sercu los pacjentów. Masakra i wstyd

Pan Marczak z zatartym wyrokiem i jego „POmysły”. PRAVO PABIANICE!

kolejne dno i wodorosty ,prostych spraw ta inteligencja nie jest w stanie zrobić dyletanctwo i indolencja na maxa

„fachowiec – marketingowiec“ zatrudnił firme parkingową i nie ma nad nią kontroli?
Chyba ten płatny parking to jeden z pomysłów „ strategii marketingowej“ (zarobkowej na pacjentach i ich rodzinach) Pana M.. Niech Prezydent M dalej zatrudnia tego typu „fachowców po przejściach“ … a na pewno da mu to dodatkowe głosy.

Pobieranie opłat przed szpitalem od ludzi chorych lub odwiedzających chorych powinno być karalne, panie Mackiewicz! Mam nadzieję, że to pana ostatnia kadencja!

U nas w mieście nigdy nie można przewidzieć jakie będą konsekwencje podjętych działań? Przecież wystarczyło wcześniej pomyśleć, że wjazd może się korkować i być problematyczny dla osób starszych. Tak samo z rondem, obligacjami i związanym z nimi zadłużaniem na mało potrzebne w tym moment inwestycje, tramwajem (może zamiast łatać torowisko co roku, lepiej było właśnie na modernizację pozyskać kasę z obligacji?).

Sk*****syny uwłaszczają się na państwowym parkingu !!!!!!!!!!!!!!!!

„system ten nie różni się niczym od tych w supermarketach i galeriach handlowych” a gdzie są takie SYSTEMY OPŁAT ZA PARKOWANIE w Pabianicach, może przed BIEDRONKAMI a może w PORCIE ŁÓDŹ?
Zimą szlaban zamarznie to dopiero sie bedzie działo … tylko to nie bedzie moja wina !!!

Pod kauflandem?

Nowy kandydat na prezydenta powinien rzucić hasło „BEZPŁATNY PARKING PRZY SZPITALU DLA WSZYSTKICH” = wygrane wybory.

Czytam te Wasze komentarze i zastanawiam się czy Wam tu chodzi o parking czy o Marczaka? Czy rok temu, czy też dwa lata temu zanim w PCM pojawił się pomysł ze szlabanami, parkowanie było za free? No teoretycznie nie. Teoretycznie parking był tak samo płatny, jak jest teraz ale w praktyce byli na etacie parkingowi, którzy odpowiadali za pobieranie opłat. Tylko czemu wtedy nikt nie zainteresował się tym, że szpital utrzymuje nierobów, których praca kończyła się na wsadzeniu karteczki za szybkę z godziną przyjazdu i nic poza tym, bo kiedy nawet uczciwie chciało się zapłacić, to zazwyczaj owego parkingowego znaleźć… Czytaj więcej »

w GALERII pierwsze 3 godziny za darmo … słabe porównanie, pod Kauflandem dawno nieczynny SYSTEM POBIERANIA OPŁAT. Idea pobierania opłat jest taka aby jeden samochód nie blokował miejsca parkingowego przez cały dzień – za darmo – a nie , żeby stać w kolejkach przy parkomacie, jakby był w środku byłoby cieplej zimą. Jeśli jest ktoś nierobem to … wiadomo kto .

Portal bez konieczności logowania się z imienia i nazwiska. Idealny dla ludzi o mentalności Pabianiczan. Opluć, poniżyć, dopiec, pomówić, zniesławić, zgnoić… Dziwię się, że jeszcze Pan Marczak nie wystąpił do prokuratury o ustalenie IP i wyciągnięcie konsekwencji wobec twórców tej kociej melodii. Wszak wg polskiego prawa i Konstytucji, w której obronie pochody spacerują jest wolnym obywatelem. Małe ludziki, które jeszcze z opłatkiem przyklejonym do podniebienia życzą stłuczki sąsiadowi i podarcia nowej kiecki najlepszej przyjaciółce, przestańcie okładać się po twarzach w zaciszu domostw, nie podbierajcie dzieciom pieniędzy ze skarbonek, pomyślcie jak wydłużyć stosunek do 5 minut chociaż, jak ustąpić pierwszeństwa na… Czytaj więcej »

Rozumiem Mikołaju, że te wszystkie wyznania przeżyć, to z autopsji…! Mądrość z ciebie tryska, bo pewnie udało ci się to coś przedłużyć do 5 min i 12 sek… Osiągnięcie że ho ho !

Chyba odwrotnie. Nie może się sprężyć i problemy.

A ja mogę nie tylko kamieniem…
Natomiast wspomniany pan, najpierw zaskarbił sobie ” szacun ” fest podpadką w UM a teraz nieuzasadnionym desantem na PCM.

Taka uwaga dla DYREKCJI SZPITALA, zwłaszcza KIEROWNIKA ADMINISTRACYJNEGO. Jak już robicie bramki do płatnego parkowania na parkingu od strony Pogotowia (SOR-u), zmniejszacie ilość miejsc postojowych, to POLECAM przynajmniej ustawić na wjeździe jakąś informację, że OPŁATY za postój można dokonać TYLKO I WYŁĄCZNIE na parkingu przy „GŁÓWNYM WEJŚCIU”. Dodatkowo wypadałoby poinformować pracowników np, rejestracji SOR, gdzie można opłacać w/w postój, panie niestety po moim pytaniu spojrzały się wymownie na siebie i pozostałem bez informacji. I tak na DESER, jeśli wybudowany został parking dla odwiedzających chorych to może wypadałoby zabezpieczyć jakoś przejście z parkingu na drugą stronę ulicy Wiejskiej, do chodnika biegnącego… Czytaj więcej »

Chciałabym tylko powiedzieć, że wszędzie są parkingi płatne. Weźmy na to np. parking pod Szpitalem Kopernika, parking pod Centrum Zdrowia Matki Polki. Jakoś nikt nie ma z tym problemu – to jest raz.
Dwa, gdyby nie to, że parking jest płatny to również mieszkańcy okolicznych domów mogliby parkować pod PCM. A tak swoją drogą, to wolelibyście, Drodzy Internauci, aby zamiast parkingu zrobiono prywatną klinikę, gdzie każda wizyta jest dodatkowo płatna?
Jest pierwsze 15 minut za darmo? Jest! Trzeba po prostu pobrać bilet i tyle…
Pozdrawiam „inteligencję” i na prawdę Wam współczuję 🙂

No i jest problem…
Wymienione instytucje, to wojewódzkie a nawet ogólnopolskie sprawy i nie ma co porównywać ! W 15 min, to ja nawet nie zdążę w rejestracji odhaczyć się do doktora. Prywatna klinika będzie, to tylko sprawa czasu. A wizyty już dziś są płatne… Nie upokarzaj ludzi bez powodu. Niepotrzebne współczucie, tylko zdrowy rozsądek !

Przepraszam, uważasz że parking pod CZMP i Kopernika to należy do województwa? Pabianice mają prawa miejskie, tak samo jak Łódź. Szpitale w Łodzi traktowane są tak samo jak PCM, tyle że PCM nie ma w nazwie „szpital” lecz „centrum medyczne”

Nie skojarzyłaś. To są palcówki medyczne o wojewódzkim ( Kopernik ) i ogólnopolskim ( ICZMP ) znaczeniu i całość rozpatrywana jest w innym kontekście. A co innego takie zadupie, jak PCM ( w porównaniu do tamtych ) i tu najważniejsi powinni być mieszkańcy rodzimego miasta a nie pazerność szpitala.
A tak na marginesie : nie byłoby pewnie tematu, gdyby nie było chaosu za który ktoś odpowiada !

To proponuję napisać/zadzwonić do firmy Interparking, którą teren parkingu wynajmuje…

Cenię sobie każdy dobry dowcip, ale twoja propozycja, to sztampa dla hucpy ! Poza tym, mnie zaproponować, to możesz…

Marczak a kto wpadł na ten pomysł ? Nie odwracaj kto ogonem, to twój cyrk twoje małpy i ty odpowiadasz za tą szopkę. Ciesz się, że ludzie na ten parking taczką nie przyjechali.

Nie rozumiem o co hałas!
Parking pod szpitalem MUSI być płatny! To niedopuszczalne, by zwykły człowiek chcący uzyskać pomoc lekarską świadczoną z NFZ, mógł zaparkować BEZPŁATNIE NA TERENIE szpitala NFZ należącego do miasta!
Na chorych należy bezwzględnie zarabiać, jak ich stać na samochód, to niech płacą za LUKSUS przywiezienia chorej matki do reumatologa! Ten kawałek terenu na piętnaście samochodów MUSI ZAROBIĆ na czyjegoś pociotka w jakimś Zarządzie!

A jak nie umieją korzystać z automatu, to niech kupią bilet w kiosku Ruchu i jadą autobusem! Że nie ma kiosków? To ich problem! Nasz parking, wara od niego zdechlakom!