Strona główna Styl życia Co robić z dzieckiem w Łodzi ? 5 najlepszych atrakcji

Co robić z dzieckiem w Łodzi ? 5 najlepszych atrakcji

1

Niegdyś przemysłowa Łódź dzisiaj jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Znakomicie nadaje się zarówno na jednodniową wycieczkę, weekendowy wypad czy dłuższy pobyt. Świetnie spędzą tutaj czas zarówno pojedynczy turyści, jak i rodziny z dziećmi. I właśnie atrakcjom dla całych rodzin poświęcony jest poniższy artykuł. W Łodzi warto odwiedzić wiele interesujących miejsc takich jak ogród zoologiczny, Centrum Nauki i Techniki, ogród botaniczny czy jeden z największych w środkowej Polsce aquapark. Właśnie te wszystkie atrakcje czynią Łódź miastem bardzo atrakcyjnym dla gości w każdym wieku.

1. Orientarium

Łódzkie Orientarium będące częścią miejskiego ogrodu zoologicznego to najnowocześniejszy pawilon tego typu w Europie. Orientarium jest domem dla trzydziestu pięciu gatunków zwierząt lądowych oraz aż stu osiemdziesięciu gatunków ryb. To miejsce można zwiedzać przez cały rok. Niewątpliwą atrakcją orientarium jest możliwość obserwowania zwierząt z kilku perspektyw – z góry, z perspektywy podwodnej i z lądu. W tym obiekcie można podziwiać unikatowe i zagrożone wyginięciem gatunki, a także faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Znajduje się tutaj również największy w Europie wybieg dla słoni, tunel do obserwacji rekinów i płaszczek oraz aż dziesięć zbiorników wodnych.

2. Centrum Nauki i Techniki EC1

Centrum Nauki i Techniki skrywa wiele tajemnic i niespodzianek dla wszystkich odwiedzających je gości. Znajdują się tutaj wystawy stałe i okresowe, organizowane są atrakcyjne wydarzenia naukowe dostosowane do wieku poszczególnych gości. Wystawy są poświęcone takim zagadnieniom jak rozwój wiedzy i cywilizacji, pozyskiwanie i przetwarzanie energii, mikro- i makroświat. Dodatkowym atutem są tematyczne ścieżki zwiedzania, dzięki którym goście z łatwością zwiedzą wszystkie eksponaty. Wiedza przekazywana w Centrum jest opisywana prostym językiem więc nauka przez zabawę będzie przyjemnością również dla mniejszych dzieci. Dodatkowo, z wieloma eksponatami można wchodzić w interakcje, co nie tylko ułatwia zapamiętywanie nowych treści, ale jest świetną, niespotykaną nigdzie indziej zabawą. Warto wspomnieć także o Ulicy Żywiołów – interaktywnej strefie dedykowanej dzieciom w wieku od 3 do 10 lat umożliwiającej poznawanie poszczególnych żywiołów i ich działalności na Ziemi.

3. Aquapark Fala

Aquaparki cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Nie inaczej jest również w łódzkim parku wodnym Fala, odwiedzanym bardzo chętnie zarówno przez mieszkańców Łodzi, jak i turystów. Ten znajdujący się w parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego „Na Zdrowiu” jest jednym z najpopularniejszych w tej części kraju. Znajdują się tutaj wodne place zabaw (z muszlą i z ośmiornicą), zjeżdżalnie, tunele, strefa basenów, sauny oraz strefa spa & wellness. Warto zwrócić uwagę na możliwość zakupu biletu łączonego umożliwiającego odwiedziny nie tylko w aquaparku, ale także wspomnianym już łódzkim ogrodzie zoologicznym. Fala to również strefa aktywności fizycznej z licznymi urządzeniami i sprzętami, w ofercie aquaparku są także zajęcia nauki pływania.

4. Szlak Łódź Bajkowa

Łódź jest bardzo znana również z powstających tutaj filmów i bajek dla dzieci. Szlak „Łódź Bajkowa” pozwala na miły, rodzinny spacer oraz odkrywanie kolejnych małych pomników-figurek postaci z najpopularniejszych łódzkich bajek. W różnych miejscach miasta można spotkać figurki Misia Uszatka, kota Filemona, misia Colargola czy Ferdynanda Wspaniałego. Łącznie szlak obejmuje dziesięć rzeźb znajdujących się różnych punktach miasta. Poszczególne figurki można odkrywać samodzielnie lub wybrać się na spacer szlakiem wszystkich wspomnianych bohaterów z bajek. To wspaniała atrakcja dla całej rodziny. Przejście całej trasy jest bardzo łatwe i możliwe również z wózkiem spacerowym.

5. Ogród Botaniczny

Łódzki ogród botaniczny jest jednym z największych tego typu obiektów w naszym kraju – zajmuje aż sześćdziesiąt siedem hektarów i ma charakter dużego parku z elementami leśnymi. Można tutaj obserwować dziesiątki gatunków różnorodnych roślin, drzew i krzewów. Miejsce to nadaje się idealnie zarówno niespiesznych spacerów, jak też wizyt edukacyjnych. Kompleks znajduje się w niedalekim sąsiedztwie opisywanego już parku „Na Zdrowiu” oraz miejskiego ogrodu zoologicznego, co sprzyja zorganizowaniu dłuższej, połączonej wycieczki i miłego spędzenia całego dnia. Warto zwiedzić również Palmiarnię, w której znajduje się kolekcja unikatowych palm i roślin, spośród których najstarsze liczą sobie aż 150 lat.

Po więcej wspaniałych atrakcji dla dzieci w Łodzi warto zajrzeć na https://podroztrwa.pl/atrakcje-dla-dzieci-lodz/

REKLAMA
Poprzedni artykułO czym pamiętać przed rozpoczęciem sezonu grzewczego?
Następny artykułPromocje bukmacherskie 2023 – wszystko, co musisz wiedzieć
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a tam