Strona główna Styl życia Co jest najważniejsze w związku?

Co jest najważniejsze w związku?

0

Wiele osób zastanawia się, jak stworzyć trwały i udany związek. Czy najważniejsza jest po prostu miłość, która wszystko przetrwa i pokona? A może istotnym składnikiem jest jednak namiętność i fizyczny pociąg, jaki czujemy do drugiej osoby? Często w kontekście związków pojawiają się też głosy, że podstawą dobrego partnerstwa jest komunikacja i wspólne cele. Jak jest naprawdę i co rzeczywiście jest najważniejsze?

Miłość

To, że podstawą w związku dwojga ludzi powinna być miłość, jest chyba dla każdego oczywiste. Jednak w różnych fazach relacji, uczucie to może być inne. Początkowo najczęściej mamy raczej do czynienia z głębokim zauroczeniem niż z prawdziwą miłością. Partner wydaje nam się idealny i pozbawiony wszelkich wad. Z czasem zaczynamy je jednak zauważać. Prawdziwa dojrzała miłość zdaje sobie sprawę z tego, że nie zawsze wszystko będzie idealnie. Mimo to, wciąż chcemy być z drugą osobą blisko i się o nią troszczyć.

Podobieństwa czy przeciwieństwa?

Stare powiedzenie mówi, że przeciwieństwa się przyciągają. To fakt, że związek oparty na kontrastach rzadko kiedy jest nudny, a poznawanie odmienności partnera może być fascynujące. Co więcej ludzie o różnych osobowościach, talentach i temperamentach, mogą bardzo dobrze się uzupełniać w codziennym funkcjonowaniu. Mimo to, przeciwieństwa nie niosą ze sobą jedynie plusów. W przypadku niedojrzałych osób mogą prowadzić do częstych konfliktów i poczucia niezrozumienia

Na pewno nie warto szukać na siłę partnera, który jest zupełnie inny od nas, tylko po to, aby w związku było ciekawie. Wspólne poglądy, zainteresowania i wartości potrafią bardzo zbliżać i zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Namiętność i erotyczne uniesienia

Trudno wyobrazić sobie dobry związek bez namiętności. Wprawdzie dziś każdy może samodzielnie zaspokoić swoje potrzeby, wykorzystując choćby sex maszyny, jednak znacznie milej jest, kiedy bawimy się w ten sposób we dwoje. Pożądanie jest zazwyczaj najsilniejsze na samym początku związku. Kiedy jesteśmy zakochani, wprost nie możemy oderwać się od partnera. Z czasem jednak namiętność traci nieco na sile. Jest to jak najbardziej naturalne i nie oznacza wcale, że związek się psuje. To raczej moment, kiedy trzeba się postarać i świadomie zadbać o tę sferę życia we dwoje. Aby uniknąć nudy, można poszukać różnych zabawek i akcesoriów w sklepie Easytoys.

Wspólne cele

Niezależnie od tego, czy jesteśmy do siebie bardzo podobni, czy zupełnie różni, warto mieć wspólne cele. Podążanie w tym samym kierunku sprawia, że mamy poczucie sensu i żyjemy naprawdę razem, a nie obok siebie. Nie oznacza to bynajmniej, że wszystko trzeba robić wspólnie. Jak najbardziej wskazane jest, żeby mieć też tylko własne, niezwiązane zupełnie z partnerem cele. Zaś te wspólne niekoniecznie muszą dotyczyć wszystkich sfer życia, dobrze jednak, żeby było ich choć kilka.

Dobra komunikacja

Psychologowie podkreślają, że jednym z najważniejszych aspektów udanego związku jest dobra komunikacja pomiędzy partnerami. I choć jest to aspekt, nad którym nie zastanawiamy się zbyt często, tak naprawdę rzeczywiście warto o niego zadbać. Praca nad sobą i uczenie się mówienia wprost o swoich poglądach, uczuciach i potrzebach, przyda się nie tylko w związku, ale też w szeroko pojętych kontaktach z innymi ludźmi.

Nie da się wybrać tylko jednego czynnika, który gwarantuje udany związek na długie lata. Wszystkie wymienione wyżej aspekty mają znaczenie i powinno być na nie miejsce w życiu każdej pary. Jednak ludzie są różni i to, co wysuwa się na pierwszy plan u jednej pary, u innej może być mniej znaczącym elementem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments