Strona główna Aktualności Z miasta Chodnik i ścieżka pod koniec wakacji. Taki jest plan powiatu

Chodnik i ścieżka pod koniec wakacji. Taki jest plan powiatu

0
Na ulicy Nawrockiego szykują się zmiany, których efekty, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy zauważą za niewiele ponad trzy miesiące. Chodzi o remont chodnika i budowę ścieżki rowerowej. 

Prace są przewidziane od skrzyżowania z ul. 20 Stycznia do zbiegu z ul. Warszawską. Komu będące inwestorem Starostwo Powiatowe w Pabianicach je powierzy, okaże się prawdopodobnie na początku czerwca, po otwarciu i sprawdzeniu ofert firm zainteresowanych realizacją inwestycji (termin ich składania minie w najbliższy piątek).

Znany jest natomiast zakres robót. Między ulicami 20 Stycznia i Piotra Skargi chodnik i ścieżka rowerowa będą od siebie niezależne. Ten pierwszy zostanie wyremontowany po stronie wschodniej, natomiast rowerami będziemy mogli jeździć po zachodniej.

Na odcinku Piotra Skargi – Warszawska drogowcy przebudują chodnik na ciąg pieszo – rowerowy. Tak zmieni się strona wschodnia. Wejdą też z robotami na zachodnią, gdzie nastąpi remont chodnika.

– Zawarcie umowy planujemy pod koniec czerwca. Od dnia jej podpisania wykonawca dostanie na realizację zadania dwa miesiące – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starsotwa.

Swój udział w tym przedsięwzięciu będzie miało też miasto -miejscy radni przyjęli na ostatniej sesji uchwałę, na mocy której powiat otrzyma finansowe wsparcie inwestycji w wysokości 212 tys. zł.

REKLAMA
Poprzedni artykułUszkodzony gazociąg. Zablokowana ulica
Następny artykułObwieszczenie prezydenta ws. wyborów do PE (GDZIE GŁOSOWAĆ)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments