Strona główna Styl życia Chiptuning – tu moc idzie w górę

Chiptuning – tu moc idzie w górę

0

Twój samochód może być jeszcze szybszy, nawet jeśli mówimy o aucie sprzed kilkunastu lat. Jak? Wystarczy oddać je w ręce specjalistów ze studio Chiptuning przy ul. Lutomierskiej 21. Musisz napełnić klimatyzację? A może potrzebujesz zapasową kopię klucza do swojego pojazdu? Tu skorzystasz także właśnie z tych usług. 

Chiptuning to nic innego jak zwiększenie mocy silnika, czyli zmiana oprogramowania komputera auta, odpowiedzialnego za jego pracę.

– Zajmujemy się profesjonalnym, stojącym na najwyższym poziomie, tuningiem elektronicznym silników turbodoładowanych diesla i benzynowych. Modyfikujemy oraz optymalizujemy pracę tychże silników poprzez zmianę oprogramowania w sterownikach ECU (Engine Control Unit) – mówi Michał Gaweł, właściciel firmy Chiptuning, mieszczącej się u zbiegu ulic Partyzanckiej i Lutomierskiej. – Jesteśmy w stanie napisać program pod życzenie właściciela czyli np. zrobić soft wyczynowy, gdzie ograniczeniem będzie tylko osprzęt silnika oraz zdrowy rozsądek. Dla spokojniejszego kierowcy przygotujemy program ekonomiczny gdzie największy nacisk położymy na zmniejszenie zużycia paliwa oraz poprawę elastyczności jednostki napędowej.

Jak się okazuje, wśród pabianiczan korzystających z takiej usługi przeważają mężczyźni, choć pabianiczanki także decydują się na zwiększenie mocy w swoich czerech kółkach.

– Szczególnie te Panie, które wcześniej już miały okazję jeździć samochodem ze zmodyfikowanym silnikiem – dodaje Michał Gaweł.

W Chiptuning zmodyfikujemy nie tylko pojazdy, które dopiero co wyjechały z salonu, ale także te nieco starsze, kilkunastoletnie. To właśnie od „wieku” samochodu oraz od potrzeb klienta zależy cena modyfikacji silnika, która w warsztacie przy ul. Lutomierskiej ustalana jest indywidualnie.

O ile możemy podnieść parametry naszego wozu? W przypadku tych wyposażonych w silniki wolnossące możemy spodziewać się przyrostu od 5 do 12%. Silniki doładowane to nawet 40% mocy więcej.

– Możemy nasze auto wzmocnić nawet o 150% przyrostu, ale taka ingerencja wiąże się z przeróbkami mechanicznymi, które także wykonujemy – mówi właściciel Chiptuning.

Urządzeniem niezbędnym do prawidłowej ingerencji w moc silnika jest hamownia. Dzięki rolkom, na których stoją koła pojazdu, można rozpędzić go maksymalnej prędkości, osiągając najwyższe wskaźniki. To właśnie dzięki hamowni sprawdza się, jaka jest moc wyjściowa naszego auta.

– Pomiary na hamowni to nieodzowny element tuningu. Ich wyniki są często porównywane z innymi samochodami, nierzadko też decydują o wyborze tunera, jak i określają zadowolenie klienta z przeprowadzonej modyfikacji – dodaje pan Michał.

Z jakich jeszcze usług skorzystamy w pabianickim Chiptuning? To także napełnianie klimatyzacji starym i nowym czynnikiem, serwis elektroniki samochodowej oraz kodowanie wraz z frezowaniem kluczyków samochodowych do wszystkich marek aut, zarówno w przypadku, gdy posiadamy tylko jeden egzemplarz, a chcemy dorobić zapasowy, ale również gdy zgubimy ostatni z kluczy i nie posiadamy żadnego.

Pełen zakres usług Chiptuning dostępny jest na stronie internetowej. Również tu znajdziemy wiele informacji z dziedziny motoryzacji, przydatnych nie tylko dla znawców tej dziedziny, ale także dla kierowców, którzy tuning swojego silnika dopiero rozważają.

Chiptuning
ul. Lutomierska 21 (róg ulicy Lutomierskiej i Partyzanckiej)
Pabianice
kontakt:
tel. 692 – 380 – 774 oraz 42 227 50 50
e-mail: chiptuning@chiptuning.com.pl
godziny otwarcia:
pon. – pt. od 9.00 do 17.00
soboty: od 9.00 do 14.00

 

 

 

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykuł19-latek dachował Mercedesem
Następny artykułDybka świetny w Gruzji. Powalczy na Mistrzostwach Świata