Strona główna Aktualności Komunikacja Chińską drogą do autostrady A2

Chińską drogą do autostrady A2

2
Chińska firma Stecol Corporation wygrała przetarg na budowę drugiego odcinka trasy S14 (węzeł Teofilów – Słowik), która połączy zachodnią obwodnicę Pabianic z autostradą A2. 
Ofertę chińczyków wyłoniono spośród dziesięciu złożonych w łódzkim Oddziale GDDKiA.

Cena oferty wynosi nieco ponad 724,1 mln zł, przy czym najdroższa oferta opiewała na ponad miliard złotych.

– Jeśli nie wpłyną żadne odwołania, oferta uprawomocni się w ciągu 10 dni. Następnie musi przejść przez Kontrolę Uprzednią w Urzędzie Zamówień Publicznych i po zwrocie dokumentów będzie można podpisać umowę na budowę II – ostatniego odcinka S14. Przewidywany termin podpisania umowy to początek sierpnia – mówi Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

Należy również nadmienić, że dziś wyłoniono także najkorzystniejszą umowę na nadzór nad inwestycją. Po uprawomocnieniu się oferty, co nastąpi także w ciągu 10 dni, obowiązki Inżyniera Kontraktu obejmie Firma BUICH Ciechański&Chaładaj. Cena oferty to nieco ponad 7,3 mln złotych. Wszystkich ofert złożono 9, cena najdroższej przekraczała 16 milionów. W tym przypadku nie obowiązuje kontrola.

Wykonawcą pierwszego odcinka od węzła Pabianice Północ do węzła Teofilów będzie konsorcjum firm Budimex – Strabag, które zaprojektuje i wybuduje trasę za 561,8 mln zł w ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy (październik 2018). Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPolicja na drogach. Posypały się mandaty
Następny artykułTu szalała trąba powietrzna (WIDEO)
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Super. A później okaże się, że Chińczycy źle oszacowali koszta i odejdą z miejsca inwestycji z niezaspokojonymi roszczeniami podwykonawców co opóźni i tak już spóźnioną inwestycje.
No ale przecież wygrała najtańsza oferta.

A co z szumnie zapowiadanym remontem Kilińskiego i Jutrzkowickiej, zrobili kawałek i cisza nikogo nie ma. Pewnie firma już zbankrutowała?