Strona główna Aktualności Komunikacja Chińską drogą do autostrady A2

Chińską drogą do autostrady A2

2
Chińska firma Stecol Corporation wygrała przetarg na budowę drugiego odcinka trasy S14 (węzeł Teofilów – Słowik), która połączy zachodnią obwodnicę Pabianic z autostradą A2. 
Ofertę chińczyków wyłoniono spośród dziesięciu złożonych w łódzkim Oddziale GDDKiA.

Cena oferty wynosi nieco ponad 724,1 mln zł, przy czym najdroższa oferta opiewała na ponad miliard złotych.

– Jeśli nie wpłyną żadne odwołania, oferta uprawomocni się w ciągu 10 dni. Następnie musi przejść przez Kontrolę Uprzednią w Urzędzie Zamówień Publicznych i po zwrocie dokumentów będzie można podpisać umowę na budowę II – ostatniego odcinka S14. Przewidywany termin podpisania umowy to początek sierpnia – mówi Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.

Należy również nadmienić, że dziś wyłoniono także najkorzystniejszą umowę na nadzór nad inwestycją. Po uprawomocnieniu się oferty, co nastąpi także w ciągu 10 dni, obowiązki Inżyniera Kontraktu obejmie Firma BUICH Ciechański&Chaładaj. Cena oferty to nieco ponad 7,3 mln złotych. Wszystkich ofert złożono 9, cena najdroższej przekraczała 16 milionów. W tym przypadku nie obowiązuje kontrola.

Wykonawcą pierwszego odcinka od węzła Pabianice Północ do węzła Teofilów będzie konsorcjum firm Budimex – Strabag, które zaprojektuje i wybuduje trasę za 561,8 mln zł w ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy (październik 2018). Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Super. A później okaże się, że Chińczycy źle oszacowali koszta i odejdą z miejsca inwestycji z niezaspokojonymi roszczeniami podwykonawców co opóźni i tak już spóźnioną inwestycje.
No ale przecież wygrała najtańsza oferta.

A co z szumnie zapowiadanym remontem Kilińskiego i Jutrzkowickiej, zrobili kawałek i cisza nikogo nie ma. Pewnie firma już zbankrutowała?