Strona główna Dzieje się Życie szkolne Chcesz zostać dziennikarzem? Sprawdź się

Chcesz zostać dziennikarzem? Sprawdź się

0
Finaliści I edycji. W zeszłym roku do konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego zgłosili się uczniowie z 30 szkół województwa łódzkiego.

Ruszyła II edycja konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego na realizację dziennikarską. Organizatorzy do udziału zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z dziennikarskim zacięciem. Prowadzisz szkolną gazetkę? Nagrywasz materiały wideo? To ostatni moment, by sprawdzić, czy robisz to dobrze.

Prace konkursowe można zgłaszać w trzech kategoriach: materiał wideo, materiał prasowy, gazetka szkolna lub cykliczny program telewizyjny. Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać szkoły lub indywidualni uczniowie.

Jakie nagrody czekają na laureatów? to m.in. tablety, ale również publikacja zwycięskich materiałów w łódzkich mediach oraz staże w łódzkich redakcjach.

Szczegóły konkursu oraz informacje o tym co zrobić, by wziąć w nim udział, dostępne są wydarzeniu na portalu społecznościowym Facebook. Organizatorem jest Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi.

***

Wojciech Słodkowski (ur. 18 stycznia 1951 w Gdańsku, zm. 3 listopada 2012 w Łodzi) –
dziennikarz, działacz opozycyjny w PRL, nauczyciel akademicki, społecznik. Od 1989 do 1992 pracował w redakcjach „Dziennika Łódzkiego”, „Gazety Wyborczej” i „Głosu Porannego”. Od 1992 w łódzkim oddziale Telewizji Polskiej. Prowadził m.in. programy
„Magazyn edukacyjny”, „Tydzień w Łodzi”, „Łódzki Klub Parlamentarny” i „Łódzkie Forum”.
Wraz ze Stanisławem Łukawskim był pomysłodawcą organizowania corocznej kwesty na rzecz ratowania zabytków najstarszej łódzkiej nekropolii – cmentarza przy ul. Ogrodowej. W sumie od 1995 zorganizował ich 18. Odszedł w trakcie trwania tej ostatniej.
Od 2000 był wykładowcą współtworzonego dziennikarstwa w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (od 2009 AHE). Wychowawca wielu dziennikarzy
i ludzi mediów.
17 kwietnia 2013 w łódzkiej AHE odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Wojciechowi Słodkowskiemu – wykładowcy tej uczelni i dziennikarzowi TVP Łódź, a 16 września 2013 przy II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku, gdzie współtworzył sanockie obozy dziennikarskie.

REKLAMA
Poprzedni artykułJest pomysł na plac po Parkowej, czyli nowe inwestycje w mieście
Następny artykułTo był udany rok dla pabianickiego sportu (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments