Strona główna Aktualności Z miasta Budżet obywatelski: ostatni dzwonek, aby zgłosić projekt

Budżet obywatelski: ostatni dzwonek, aby zgłosić projekt

4
Tylko niecałe cztery dni zostały na zgłaszanie projektów w piątej edycji budżetu obywatelskiego. Ostatnim, w którym można to zrobić będzie czwartek. Warunek stanowi dołączenie listy podpisów dwudziestu osób popierających wniosek.  

Na razie są trzy pomysły. Dwa dotyczą budowy placów zabaw – na terenie największej pabianickiej podstawówki, czyli „trójki” oraz przy Szkole Podstawowej nr 17. Swoją propozycję złożyła również straż miejska – funkcjonariusze tej formacji chcieliby kupić drona do badania czystości powietrza.

Urzędników z magistratu tak mała liczba zgłoszonych projektów nie dziwi, bo, jak przekonują, nie oznacza to braku zainteresowania budżetem obywatelskim.

– Potencjalni wnioskodawcy dzwonią do nas, pytają o zasady, pobierają formularze (są one dostępne na stronie internetowej oraz w wydziale spraw społecznych i gospodarczych – przyp. red.). Spodziewamy się, że najwięcej wpłynie ich w ciągu dwóch ostatnich dni. W ubiegłych latach było podobnie – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Wartość pojedynczego projektu nie może przekroczyć 250 tys. zł.

W najbliższych tygodniach wszystkie zostaną ocenione, będzie też czas na odwołania. Głosowanie zaplanowano na pierwsze dwa tygodnie października, natomiast wyniki mają być ogłoszone do 18 października.

REKLAMA

4
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
4 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarosław

Co zrobiliscie z rewitalizacja jednego stawu w Parku Wolności? Błotowisko zamiast dzikiej zieleni. Pieniędzy mieliście na 1/4 projektu. Oszukaliscie. Teraz też pewno kiwacie pabianiczan.

obywatel

Absolutna racja.
To koszmar.
Za nabiał na hak, tego, kto zatwierdził projekt, chyba, że wykonawca miał wolną rekę w realizacji, ale to też na hak.
I na to poszło, aż 200 koła ?
To woła nie tylko o pomstę do nieba…

:-)

Przy wejściu do parku rzucone kamienie takiego rozmiaru,że podejrzewam, iż starsze osoby mogą mieć problem z pokonaniem ścieżki. Wykarczowany staw już zarasta chwastami, dno zrobiło się zielone. Na ścieżkach wokół stawu wystawały korzenie, których nikt nie wyciął. Posiana niedbale trawa zasypana jest spadającymi z drzew suchymi liśćmi. Brak ścieżek do postawionych ławek. A obok rozwalone ogrodzenie na strzelnicę sportową i kupa śmieci. Widok całości żałosny a miało być tak pięknie. Tym projektem ośmieszono ideę Budżetu Obywatelskiego w Pabianicach. Najlepiej wychodzą jednak w ramach BO place zabaw i siłownie przy szkołach. Proponuję zmienić nazwę na Szkolny Budżet Obywatelski – niech będzie… Czytaj więcej »

CiepłaWoda

Po co mam się wysilać z pomysłem projektu, jak on przejdzie i nie będzie zrealizowany?