Strona główna Aktualności Z miasta Budżet obywatelski będzie zrealizowany

Budżet obywatelski będzie zrealizowany

6
Miejska biblioteka powiększy swój księgozbiór.
Wszystkie projekty z budżetu obywatelskiego, których realizacja stanęła pod znakiem zapytania dojdą jednak do skutku. Będzie to możliwe dzięki mniejszym niż zakładano stratom dla miasta, związanym z pandemią koronawirusa. 

W tegorocznej edycji wyłoniono sześć zadań. Do tej pory został kupiony dron dla straży miejskiej, a na Lewitynie, w ramach letniego kina plenerowego, mogliśmy przez dwa miesiące (raz w tygodniu) oglądać filmy. Jak wynika z zapewnień prezydenta Grzegorza Mackiewicza na tym nie koniec.

– Sytuacja finansowa pozwala nam zrealizować umowę społeczną, którą mieliśmy z mieszkańcami – zaznacza.

Cztery pozostałe zadania to:

1. Zakup książek dla Miejskiej Biblioteki Publicznej.

2. Rewitalizacja terenu zielonego przy ul. Konopnickiej 39, gdzie swoją siedzibę ma Centrum Seniora i hufiec ZHP (tak, aby miejsce to mogło pełnić funkcje rekreacyjno – wypoczynkowe).

3. Zakup specjalnych ubrań i hełmów bojowych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach.

4. Budowa oświetlenia w parku Wolności.

Na dobrej drodze jest już realizacja ostatniego z powyższych projektów – wczoraj urzędnicy otworzyli oferty na to zadanie. Wpłynęły dwie, opiewające na bardzo podobne kwoty – 197.285 zł i 198.030 zł. Obie mieszczą się w zarezerwowanej kwocie.

– Zostanie oświetlona główna aleja o długości ponad 1,5 kilometra, dojście do parku od strony ul. Moniuszki i rejon górki aktywności „Wieloryb” – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu. – Liczba latarni będzie zależała od rozwiązań przewidzianych przez projektanta. Wzdłuż alei stanie ich prawdopodobnie od 35 do 50, a w rejonie „Wieloryba” – 2 lub 3.

Oświetlenie parku będzie ledowe, z możliwością montażu kamer na słupach i funkcją czasowej redukcji mocy opraw między godz. 23.00 a 5.00. Wykonawca otrzyma na realizację zadania pięć miesięcy od podpisania umowy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak tam teznie solankowe? Zrealizowane?

OSP – finansowane z BO? – wow! chyba tego typu inicjatywy nie powinne byc poddawane pod glosowanie nawet! Rownie dobrze moze o wymiany biurek i zaplecza socjalnego w UM mozna zawnioskowac… kpina z pomyslu na BO!

Można jak najbardziej 😉 Skoro OSP to kpina to co powiedzieć o straży miejskiej?

CO Z BOISKIEM / BIEŻNIĄ W SP 5 ??

Oświetlenie parku Wolności… dziś zaczyna się duża impreza biegowa, przyjeżdżają biegacze z całej Polski a w parku powieszono prowizoryczne kable,żeby sportowcy w nocy widzieli, gdzie biegną. Wstyd dla miasta 🙁

Zawsze mogą czołówkę na głowę założyć 😜

Park Wolnosci powinien być miejscem sportu i rekreacji. Na wiosnę 2021 proszę pomyśleć o kortach tenisowych. I ścieżkach do biegania. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu (gov.pl) To będzie proste i da się zrobić.