Strona główna Dzieje się Sport Brązowa Piątka

Brązowa Piątka

0
Jakub Kraska

Pływacy z UKS Piątka Konstantynów świetnie zaprezentowali się podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Zawody odbyły się w Szczecinie na Floating Arena w dniach 27-30.05. Konstantynów Łódzki reprezentowali podopieczni trenerów Macieja Hampla: Milena Karpisz i Jakub Kraska oraz Tomasza Kotusa: Patrycja Romanowska. Pływacy z UKS Piątka zdobyli 4 medale – jeden brązowy w seniorach i trzy brązowe w młodzieżowcach. Wszystkie wywalczyła Milena Karpisz, ale nie mniejszy sukces – wśród starszych rywali – odniósł Jakub Kraska. 16-latek zajął 8. miejsce w finale 50 m stylem grzbietowym i dwa razy poprawił rekord kraju juniorów. Świetnym wynikiem osiągnął minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w lipcu na Węgrzech.

Patrycja Romanowska ustanowiła kilka rekordów życiowych w Szczecinie. W klasyfikacji multimedalistów najwyżej znalazła się Justyna Burska, wychowanka UKS Piątka Konstantynów Łódzki, obecnie trenująca w AZS UWM Olsztyn. Okrzyknięta w zeszłym roku (po zdobyciu złotych medali na 200, 400,800, 1500 i 10 000 m stylem dowolnym) „Królową Polskiego Kraula”, zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale – złoto na 400 i 1500 m stylem dowolnym, srebro na 800 m i sztafecie 4×200 stylem dowolnym.