Strona główna Sport Sporty walki Brąz Sochy w Chinach

Brąz Sochy w Chinach

0

Polskie szablistki z pabianiczanką Aleksandrą Sochą w składzie wywalczyły brązowe medale w zawodach Pucharu Świata w chińskim Foshan.

Reprezentacja Polski zaczęła zawody od wygranej 45:40 z Węgierkami w 1/8. Następnie w ćwierćfinale biało-czerwone pokonały 45:43 Ukrainki. W półfinale lepsze od naszych zawodniczek okazały się Francuzki, które wygrały 45:36. Polki zrehabilitowały się za tę porażkę pokonując w pojedynku o brąz Amerykanki 45:42. W finale Francuzki pokonały Rosjanki 45:36.

Oprócz Sochy w składzie znalazły się: Katarzyna Kędziora, Marta Puda i Małgorzata Kozaczuk.

W przyszły weekend (21-22) maja Sochę czekają mistrzostwa Polski w Warszawie, gdzie będzie bronić tytułu indywidualnego i drużynowego.