Strona główna Aktualności Z miasta Błoto i koleiny. Ciężkie auta rozjechały ulicę

Błoto i koleiny. Ciężkie auta rozjechały ulicę

9
fot. czytelniczka
Ulicą Popławską, na odcinku, gdzie nie ma asfaltu, od pewnego czasu trudno przejechać. To dlatego, że nieutwardzoną nawierzchnię zniszczyły ciężkie samochody. Okoliczni mieszkańcy mają ich dość. 

W tym rejonie trwa realizacja dwóch niezależnych od siebie inwestycji – na Lewitynie budowana jest szkutnia, a przy ulicy Popławskiej powstają nowe bloki.

Obydwa przedsięwzięcia wiążą się z obecnością pojazdów dowożących materiały i wyjeżdżających z placów budowy. Kursują gruntowym odcinkiem wzdłuż ogrodzenia Lewityna. Teraz, w deszczowe dni, efekty tego widać aż za dobrze – na tym fragmencie ulicy Popławskiej zalega mnóstwo błota i tworzą się koleiny. Słowem – wygląda koszmarnie.

– Jest w takim stanie, że gdy wczoraj (23 listopada – przyp. red.) w tym błocie ugrzązł samochód, nie dało rady go wyciągnąć kilku mężczyzn. Trzeba było wzywać fachową pomoc – relacjonuje nasza czytelniczka.

Ponadto mieszkańcy zwracają uwagę, że ulica Popławska pokryła się błotem również na wyasfaltowanym odcinku. I dodają, że sytuacja byłaby inna, gdyby kierowcy myli koła.

– Ci od szkutni jeszcze coś robią, ale ekipa, która stawia mieszkania w ogóle się niczym nie przejmuje – stwierdza inny mieszkaniec.

Ulica Popławska należy do miasta, a odpowiada za nią Zarząd Dróg Miejskich. Dyrektorowi Andrzejowi Barańskiemu problem jest znany. Usłyszeliśmy od niego, że spotkania w tej sprawie z szefostwami obydwu firm już się odbyły i zostały one zobowiązane do dbania o ulicę.

–  Niestety, innej drogi dojazdowej na teren tych inwestycji nie ma. Ustaliliśmy natomiast, że to, co zostanie nawiezione na asfalt będzie z niego usuwane codziennie. Zwrócimy firmom uwagę, aby ten obowiązek wypełniały – mówi dyrektor.

Andrzej Barański zapewnia równocześnie, że po zakończeniu inwestycji gruntowy fragment ulicy Popławskiej zostanie utwardzony.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kolejny raz widzimy że nasze pseudo władze mają mieszkańców w głębokim poważaniu.
Co to znaczy że odbyły się spotkania z firmami. Przed rozpoczęciem budowy należało położyć prowizoryczną drogę dojazdową do budów czyli położyć tzw płyty jomby i sprawa załatwiona a nie doprowadzać do kompletnego zniszczenia struktury drogi. Za gdzie dojazd dla pogotowia policji czy strażaków.

Tylko LPR pozostał lub na piechotę w kaloszach. Straż pożarna ma wozy na taki teren. Ewentualnie tymi ciężarówkami z budowy.😁

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Służby wjeżdżają zawsze od strony osiedla przy Carrefour. Więc nie wiem po co takie gadanie. Fakt wygląda to nie estetycznie i firma budowlana powinna to ogarnąć. Natomiast droga a raczej klepisko przy lewitynie zawsze przy deszczu było nieprzejezdne.

Nieprawda Buc. Dopóki nie jeździły ciężkie samochody z budowy po deszczu zwykle były tylko kałuże. Można było przejść do Lewityna na spacer z psem. Aktualnie bez kaloszy się nie przejdzie bo będzie błoto w butach.

Pod tym względem się zgadza. Droga zrujnowana. Natomiast odnoszę się do treści ze strażą pożarną czy pogotowiem. Ta droga jest nieuczeszczana przez auta.
Ja jeżdżąc na lewityn już przed remontem nie wjeżdżałem na tą drogę. Pełna dziur i wynalazków. Szkoda auta. Liczmy na to że jak powstanie wynalazek „szkutnika” to zrobią drogę.

Zgłaszać każdorazowo na policję i do zarządcy drogi!
Między Mogilnem a Ldzaniem podobnie wygląda droga- tam przedsiębiorca wydobywa piasek/ żwir lub coś podobnego, ciężarówki wyjeżdżając wyrzucają z kół na drogę pełno błota.
Kilka zgłoszeń i już dziś Panowie co każde wyjeżdżające auto zamiatają nawierzchnie.

Jak już poruszany jest temat dróg to proszę panie Przemku, lub pani Patrycjo zapytać nasze i władze i nie tylko nasze:
Czy remont Kopernika jest skończony bo znaki wiszą a pracowników i sprzętu brak od dobrego miesiąca?
Kiedy zostanie otwarte skrzyżowanie w Jadwininie na drodze 485 bo remont miał skończyć się w Listopadzie mamy 24? Brak ułożonej kostki na chodnikach o asfalcie na drodze nie wspominając. Ale pewnie to przez pogodę, było za ciepło😂.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Szkutnia ,to jest/był pomysł na skale światową ,order głupoty dla Prezydenta i Pana Rąkowskiego !!!zamiastbinwestowac ,zatrzymać młodzież ,coś zrobic aby Pabianice były znane ,to wymyślili „szkutnie „ a co my Mikołajki ??!! Drogę naprawcie na Rydzy !!!

Niech pawianiczanie przestaną rozjeżdżać łódzkie trawniki i chodniki.