Strona główna Styl życia Biznes wymienia w sieci

Biznes wymienia w sieci

0

Przedsiębiorcy stanowią bardzo liczną grupę korzystającą z wymiany walut w polskich kantorach internetowych. W samym tylko Walutomat.pl zarejestrowanych jest kilkanaście tysięcy klientów biznesowych, a ta liczba stale rośnie. Nie trudno się dziwić, bo biznes wymienia w sieci więcej, a oszczędności mogą wynieść nawet do 8 proc. w porównaniu z niektórymi placówkami stacjonarnymi.

 

W okresie styczeń – marzec 2018 r. (…) obroty towarowe handlu zagranicznego w pierwszym kwartale br. wyniosły w cenach bieżących 218,8 mld zł w eksporcie oraz 222,8 mld zł w imporcie – czytamy w raporcie Głównego Urzędu Statystycznego*. Nie dziwi więc, że przy takich dużych kwotach przedsiębiorcy szukają oszczędności na przewalutowaniu.

Wysyłając walutę z biznesowego konta w złotówkach, bank przewalutowuje ją po swoim, z reguły wysokim kursie. Do tego dochodzą opłaty za przelewy zagraniczny, który, poza sepą, może wynieśc nawet kilkaset złotych. Przy częstych transakcjach tego typu, budżet firm może sporo ucierpieć.

Dlatego biznesowi klienci z wymianą walut przenoszą się do sieci. W Walutomacie, na samej wymianie waluty, można zaoszczędzić do 8 proc. w porównaniu z ofertami najdroższych kantorów stacjonarnych czy banków. Do tego serwis uruchomił ostatnio usługę szybkich wpłat PLN poprzez Przelewy24. Jakby tego było mało, z Walutomat.pl można od razu wymienioną kwotę przesłać na konto kontrahenta. Zarówno w kraju, jak i do jednego z 33 europejskich państw, sprawdź jakich tutaj https://www.walutomat.pl/przelewy-zagraniczne/.

Co istotne dla przedsiębiorców rozliczających się za granicą, cena przelewów w serwisie Walutomat.pl jest również konkurencyjna.
– Przelew w euro kosztuje 4 zł, a w innych walutach 9 zł. Co ważne, cena jest niezależna od wysokości wysyłanej kwoty. Mamy również korzystny cennik jeśli chodzi o przelewy typu OUR – zawsze 80 zł, podczas gdy w niektórych bankach cena ta może wynieść nawet kilkaset złotych – mówi Maciej Przygórzewski, kierownik działu operacyjnego Walutomat.pl.

Obecnie w Walutomat.pl, do końca lipca, trwa promocja na wypróbowanie przelewu zagranicznego w trybie SHA bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Tym sposobem przedsiębiorca może mieć tanią walutę i tani przelew zagraniczny za jednym razem.

*https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/handel/obroty-towarowe-handlu-zagranicznego-ogolem-i-wedlug-krajow-w-okresie-styczen-marzec-2018-roku,1,68.html#_ftn1.

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o