Strona główna Na sygnale Kryminalne Namierzyli bimbrowników. Policja zabezpieczyła setki litrów alkoholu

Namierzyli bimbrowników. Policja zabezpieczyła setki litrów alkoholu

15
bimbrownia pod pabianicami
Bimbrownia pod Pabianicami działała w jednej z miejscowości na terenie gminy Dłutów. Na jej terenie zatrzymano 46-letniego „producenta” oraz zabezpieczono nielegalny alkohol. 

Policjanci na terenie gminy Dłutów namierzyli bimbrownię. W pomieszczeniu gospodarczym zauważyli działającą „pełną parą” linię produkcyjną. Zabezpieczono 650 litrów wyrobów alkoholowych oraz 700 litrów gotowego do dalszej produkcji tzw. „zacieru”.

bimbrownia pod pabianicami

Podczas prowadzonych czynności śledczy przejęli również aparaturę służącą do wytwarzania bimbru.

– Teraz zabezpieczone rzeczy zostaną poddane specjalistycznym badaniom. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna odpowie przed sądem za organizowanie i prowadzenie nielegalnej produkcji napojów spirytusowych – mówi podkomisarz Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

46-latek usłyszał zarzuty związane z naruszeniem przepisów ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz jego obrocie. Gdyby zabezpieczony podczas akcji alkohol trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby blisko 60 082 złotych. Podejrzanemu o przestępstwa skarbowe i naruszające ustawę o wyrobach spirytusowych, grozi teraz kara do 3 lat więzienia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Zgłaszam się na ochotnika do stosunkowo szybkiej i fachowej utylizacji materiału dowodowego 🙂

A powinieneś zgłosić się na odwyk.

Widzę że masło i serek też były 😂

Pewnie życzliwy sąsiad podjebał na psoceniu…

I dobrze. Zanieczyszczenia + metanol.

Powstaną następne.I dobrze

„Rolnicy. Podlasje”

A chłopaki na komisariacie to tylko bimberek piją jak się spotykają po godzinach 😉

Nie dla Henia kiełbasa

Mafia rozbita, od razu czuje się bezpieczniej. Sprawa ważniejsza od biegających że strzelbami czy śniadych skaczących po samochodach.

Pewnie żony miały już dość pijactwa

Szkoda sprzętu. Pewnie za dużo osób już wiedziało bo psy nie kwapią się do likwidacji tego co sami korzystają

Tego co korzystają?
Jak to będzie po polsku?

„Gdyby zabezpieczony podczas akcji alkohol trafił do sprzedaży….”, ale nie trafił. Pospieszyliscie się za bardzo. Koleś zezna, że na użytek własny np do odkażania czy tam mycia czegoś i będzie po sprawie.

Ile bierzesz za pomoc prawną?