Strona główna Sport Sporty walki Bez medali nie wracają

Bez medali nie wracają

0

Pabianiccy zapaśnicy walczyli podczas VIII Memoriału Jana Czaji, wieloletniego kierownika GKS Katowice. PTC zajęło drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

W zawodach upamiętniających kierownika, który prowadził klub za czasów m.in. Andrzeja Suprona, Jana Dołgowicza, Adama Kierpacza, Romana Bierła, wzięło udział 100 zawodników, w tym 20 z Pabianic.

Nasi zapaśnicy zajęli w punktacji zespołowej drugie miejsce, za Unią Racibórz i przed GKS-em Katowice.
– Pojechaliśmy w bardzo ograniczonym składzie, bo tyle mógł pomieścić nasz środek transportu – tłumaczy trener Waldemar Sawosz.

W kadetach, wadze 54 kg, srebrny medal wywalczył Wiktor Wójcik. W wadze 85 kg Jakub Madaj „rozjechał” przeciwników wygrywając wszystkie walki przed czasem. Waga 100 kg została zdominowana przez zawodników PTC. Na podium stanęli: Mateusz Domagała (złoto), Jakub Ambroziak i Patryk Stępień. Czwarte miejsce w wadze 54 kg zajął Krystian Misiaszczyk.
W młodzikach najlepiej zaprezentował się Sebastian Szymczyk, który zdobył złoto w wadze 66 kg. Brązowe medale wywalczyli: Jakub Didoch (53 kg) i Szymon Zastrużny (59 kg). Punkty dla PTC zdobyli również Bartosz Nawrocki, Mikołaj Kopeć, Norbert Nowakowski i Mateusz Kłębowski.
Najlepiej spisały się dzieci zdobywając 4 złote medale: Emil Lenard (29 kg), Artur Pik (44 kg), Miłosz Domagała (60 kg) i Juliusz Nowak 70 kg. Srebrne medale dołożyli Dominik Uljanowicz (48 kg) i Mikołaj Jezierski (32 kg), a brązowy medal wywalczył Kacper Sobczyk (48 kg).
zapaśnicy

W Trincu w Czechach Michał Dybka (85 kg) zdobył bezapelacyjnie I miejsce w międzynarodowym turnieju. Michał jest w świetnej formie o czym świadczą zdobyte niedawno medale we Frankfurcie i Pucharze Polski Kadetów. Aktualnie nasz najlepszy zapaśnik przebywa na międzynarodowym zgrupowaniu.

Trener Przemysław Kłębowski przyjmuje chętnych do uprawiania zapasów  chłopców ur. w roku 2003 i młodszych  w każdą środę i piątek godz. 17 00.