Strona główna Dzieje się Będzie patriotycznie

Będzie patriotycznie

5

W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego organizowany jest festyn. 

Na III Festyn Patriotyczno-Rodzinny, który odbędzie 15 sierpnia (15.00-22.00) się na placu przy ul. Stary Rynek zaprasza Klub Gazety Polskiej.

– Poprzez wesołą zabawę, chcemy propagować wartości rodzinne i patriotyczne – zapowiadają organizatorzy.

Będą m.in. występy na scenie, strzelnica ASG, pokaz grupy rekonstrukcyjnej oraz gry i zabawy dla dzieci.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mam nadzieję że frekwencja na tym nacjonalistycznym spędzie będzie mizerna !

Oby Tobie Pawełku krostka na języku powstała za taki „bełkot”.Bo jakże potraktować takie słowa o ludziach którzy chcą w swobodny sposób świętować tak ważne rocznice?

Jak podczas powstania ktoś nosił podobne opaski to się do niego strzelało… tak słyszałem od starszych i zgadzam się z tym… z drugiej strony ciekawe, że ONR będzie świętował zwycięstwo Piłsudskiego, który od skrajnej, głupkowatej prawicy był daleki… ale demokracja… każdemu wolno… rozumu nie posiadać.

Nie o rozum tu chodzi.Ale o rodzinne świętowanie ważnych rocznic w dziejach Polski.

Kazimierz Przerwa-Tetmajer (1898): […] Rozum, wiedza, talent, praca U nas, bratku, nie popłaca! Postęp i cywilizacja W kąt, gdy wchodzi do gry nacya! […] Możesz kpem być i cymbałem, Możesz dureń być siarczysty, Byleś z mocą i zapałem Kraj miłował macierzysty! […] Huha! Hopsa! Każdą nową Myśl witamy krzyżem pańskim Precz z geniuszem Europy Farmazońskim i szatańskim! My o jedno tylko modły Szlemy k niebu z naszej chaty: By nam buty śmierdzieć mogły, Jak śmierdziały przed stu laty! […] Hoc ha! Hopsa! Byle zdrowo, Zdrowa dusza – zdrowe ciało! Niechaj śmierdzi, jak śmierdziało, Byle tylko narodowo! Wolę polskie gówno w… Czytaj więcej »