Strona główna Aktualności Z miasta Będzie jej strzegł nie tylko „Wielki Brat”… Nowy pomysł straży miejskiej

Będzie jej strzegł nie tylko „Wielki Brat”… Nowy pomysł straży miejskiej

5
Koło fontanny w parku Słowackiego w ciągu kilku najbliższych dni zostanie zainstalowany… głośnik. Po co? Aby pomóc w przestrzeganiu porządku. Płynące z niego komunikaty będą przypominały choćby o tym, że w fontannie nie można się kąpać.

Na pomysł montażu urządzenia wpadła straż miejska, chcąc ograniczyć liczbę podejmowanych tam interwencji. Funkcjonariusz obserwujący w komendzie przy ul. Narutowicza 33 obraz z kamery rejestrującej fontannę będzie miał również możliwość zwrócenia uwagi na właściwe zachowanie przebywającym w jej pobliżu osobom. Wystarczy, że naciśnie odpowiedni guzik i wypowiedziane przez strażnika upomnienie rozlegnie się w parku.

– Teraz żeby zwrócić uwagę komuś, kto wchodzi do wody, musimy tam po prostu jechać. Zabiera to czas, w którym moglibyśmy zająć się innymi, ważniejszymi sprawami. Spodziewamy się jednak, że takie ostrzeżenia głosowe, np. o zakazie kąpieli, dadzą efekty bez osobistej interwencji strażników – wyjaśnia komendant Tomasz Makrocki.

Głośnik będzie znajdował się poniżej zamontowanej na latarni kamery. Test wypadł pozytywnie, dlatego mundurowi biorą pod uwagę montaż kolejnego głośnika – na skwerze przy ul. Szarych Szeregów.

– Koszt nie jest duży. W jednym miejscu nie przekroczy 2 tysięcy złotych – dodaje komendant.

fot. straż miejska
REKLAMA
Poprzedni artykułBezpłatne konsultacje z lekarzami. Zapisz się i skorzystaj!
Następny artykułKsiężą i katecheci dostali wytyczne dot. postępowania z małoletnimi
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

no w koncu nie bedą stali na gdańskiej godzinami pilnując publiczno-prywatnego parku

Przydałoby się zainwestować w ochronę lewitynu. Ładują tam tyle kasy, a nawet nie wiedzą ile „patologii” tam przebywa wieczorami.

Dokładnie tylko czekać jak dziadostwo wszystko zniszczy.

Wszystko , aby tylko nie ruszyć tylka zza biurka. Jak to możliwe, aby złodzieje czy wandale pokrywały elementy fontanny a przecież nie trwało to minutę a obserwator ze straży nic nie zauważył.pewnie za pieniądze podatnika smacznie spal.

w tym wpisie pretensja i zarzut lenistwa tylko w stronę SM, żadnego , nazwijmy to, napiętnowania dla wandali czy złodziei, dopóki będziemy skarżyć się tylko śłużby , a nie piętnować debili niszczących wszystko z głupoty, dopóty będziemy mieli w tym mieście/ kraju bur…l .