Strona główna Dzieje się Będzie błotniście, zimno i mokro (WIDEO Z TRASY)

Będzie błotniście, zimno i mokro (WIDEO Z TRASY)

1

Przed nami jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych w Europie. Sprawdziliśmy jak wygląda trasa Runmageddonu. 

Organizatorzy w pełni wykorzystali teren wokół MOSiR-u. Trasa w większości miejsc przebiega przez błoto i teren podmokły. Co ciekawe, jest też odcinek rzeczny. Uczestnicy będą musieli pokonać Dobrzynkę na odcinku około 15-20 metrów. Spodziewanych jest 3,5 tysiąca biegaczy.

– Trasa biegu zapowiada się niezwykle ciekawie. Wszystko za sprawą dużej ilości błota, wody i sporego zagęszczenia przeszkód. Oczywiście na Finale nie może zabraknąć czegoś specjalnego. Uczestnicy będą mieli do pokonania dwie nowe przeszkody, po raz pierwszy w tym sezonie, „Tę Jedyną”, czyli linę zawieszoną nad poziomem wody, po której należy się wspinać. Będzie hardcorowo, bo chcemy, aby Runmageddon Pabianice był świetnym zwieńczeniem tego rekordowego dla nas sezonu – zapewnia Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Oczywiście organizatorzy przewidzieli różne stopnie trudności tras. Opcja intro to 3-kilometrowy odcinek z 15 przeszkodami. Trasa rekrut ma już 6 kilometrów i jeszcze raz tyle przeszkód.

– W Pabianicach Rrunmageddończycy będą musieli stawić czoła takim przeszkodom jak: Indiana XXL, Ściana Łańcuchów, Komandos, Pole Dance czy Multi Rig. Żaden z uczestników nie może liczyć na taryfę ulgową. Liczne przeszkody sprawdzą siłę, charakter oraz wolę walki startujących wyciskając jednocześnie z nich ostatnie krople potu – zapowiadają organizatorzy.

Najciężej będzie w finale. Tam do pokonania jest 10 kilometrów i 50 przeszkód. Ten bieg odbędzie się w ramach II Mistrzostw Polski w Biegach Przeszkodowych.

Będą też zawody dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych 4-5, 6-8 lat oraz 9-11 lat. Trasa będzie liczyła około 1 km i pojawi się na niej co najmniej 15 utrudnień.

HARMONOGRAM WYDARZENIA
Sobota:

 • 8:30-11:30 REKRUT (serie co ok. 15 min)
 • 12:00 MISTRZOSTWA POLSKI SAMORZĄDOWCÓW (wystartuje troje pabianiczan)
 • 13:00-13:45 INTRO (serie co ok. 15 min)
 • Godziny startów dzieci w wieku:
  45 lat: 11:15;
  6-8 lat: 10:15; 11:45; 13:15;
  9–11 lat: 10:45; 12:15; 13:45;

Niedziela:

 • 8:30-10:45 FINAŁ (serie co ok. 15 min)

Więcej informacji nt. imprezy.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

zastanawiałem się czy nie wziąć udziału , ale widze że w większości ten cięźki bieg będzie po błotnistych ścieżkach z tyłu mosiru. Specjalnie nie trzeba było ich jakoś szykować – one takie są na codzień. wiem bo tam chadzam z psiną. wiec płacić za udział w błocie po którym chodze codziennie za darmo mi sie nie uśmiechał 🙂