Strona główna Aktualności Będą utrudnienia w ruchu. Czeka nas fala pielgrzymek

Będą utrudnienia w ruchu. Czeka nas fala pielgrzymek

12
Od piątku 19 sierpnia przez 3 dni będziemy witać i żegnać pątników udających się na Jasna Górę. Przez nasz powiat przejdą łącznie 4 pielgrzymki.

Niestety, wiąże się to z jeszcze większymi utrudnieniami dla kierowców, niż jest to obecnie, dlatego warto zapoznać się z harmonogramem ruchu pątniczego, aby omijać drogi, którymi będą maszerować.

– 19 sierpnia w piątek po godzinie 8.00 – tuż po mszy świętej w kościele św. Mateusza przy Starym Rynku – wyruszy 554 Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Przejdzie ulicami: Piotra Skargi, 20 Stycznia, Rydzyńską, przez Rydzyny do Pawłówka i drogą wojewódzką DW485 przez Hutę Dłutowską. W Dłutowie będą w godz.12.00-13.00.

– 20 sierpnia w sobotę około godz. 14.00-15.00 przejdzie przez Pabianice 29 Piesza Pielgrzymka ze Zgierza na Jasną Górę. Wierni pójdą przez Konstantynów Łódzki w godz. 10.00-11.00 drogą krajową dk71. Przejdą przez Górkę Pabianicką. Do Pabianic wejdą ulicą Lutomierską, by skręcić w ulicę Partyzancką, a następnie w Żeromskiego. Potem pójdą ulicą kard. Stefana Wyszyńskiego, Orlą i dalej Kilińskiego, Jutrzkowicką do Bychlewa, Jadwinina, Pawlikowic, Pawłówka, Huty Dłutowskiej. Nocleg mają w Dłutowie. Dotrą tutaj około godz. 18.00.

– Tego samego dnia, 20 sierpnia około godz. 18.00 wejdzie do Pabianic 11 Piesza Pielgrzymka z Ozorkowa. Pielgrzymi przejdą ulicami Lutomierską, Partyzancką i Żeromskiego. Będą nocować przy kościele NMP. W niedzielę, 21 sierpnia, wyruszą z Pabianic o godzinie 7:00 przechodząc ulicami kard. Wyszyńskiego, Orlą, Kilińskiego i Jutrzkowicką w kierunku Dłutowa.

– 21 sierpnia w niedzielę przez Pabianice przejdzie 97. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę. Pierwsza grupa pielgrzymów nadejdzie około godz. 10.00 ulicą Rypułtowicką. Jest 9 grup, więc ostatniej spodziewamy się około godz. 11.40. Skręcą z Konstantynowskiej w Partyzancką, a następnie w Nawrockiego. Potem ulicą ks. Piotra Skargi dojdą do Starego Rynku. Tutaj odpoczną. Następnie wyruszą ulicą Grobelną do Kilińskiego, a potem przejdą Jutrzkowicką. Pabianice łódzcy pielgrzymi opuszczą w godz. 12.30-14.00. Dalej drogą wojewódzką DW485 przez Bychlew, Jadwinin, Pawlikowice, Pawłówek, Hutę Dłutowską dojdą do Dłutowa około godz. 16.00-17.30.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech Pątnicy podejdę ze zrozumieniem do aktualnej sytuacji zakorkowanego miasta i pójdą ścieżkami rowerowymi gęsiego.

Niech Pątnicy podejdę ze zrozumieniem do aktualnej sytuacji zakorkowanego miasta i idą gęsiego po ścieżkach rowerowych

Ja rozumiem ze wierni, pielgrzymka itd. Ale czy naprawdę nie ma innych ulic do przejścia, mniej uczestrzanych? Dosc mamy utrudnień w naszym mieście?

Mirku, w naszym mieście nie ma ” mniej uczestrzanych ” ulic

Nieprawda. Moja jest uczestrzana.

ja też uczestrzam!

znowu obłąkani będą blokować ruch bo muszą odstawić szopkę na gusłach

Last edited 9 miesięcy temu by Elo

Zamkową niech sobie idą A jak będą zmęczeni to niech sobie na tramwaj poczekają bo podobno miał już być

Niech sobie Zamkową idą

Pielgrzymki na tory!

Skąd takie informacje że”Do Pabianic wejdą ulicą Lutomierską, by skręcić w ulicę Partyzancką, a następnie w Żeromskiego”
Od dawna idą Lutomierską i skręcają w Karniszewicką a następnie w Żeromskiego Partyzancką tylko przecinają aby jak najmniej blokować ruch.

Last edited 9 miesięcy temu by Piotr

Moja córka była 2 razy na pielgrzymce i raz wróciła w ciąży. Teraz ma zakaz i musi się zajmować małym księdzem.