Strona główna Dzieje się Kultura Barwna parada na Zamkowej (ZDJĘCIA – WIDEO)

Barwna parada na Zamkowej (ZDJĘCIA – WIDEO)

0

Tancerze uczestniczący w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym POLKA zaprezentowali się mieszkańcom Pabianic.

Parada ruszyła o godz. 16.00 ulicą Zamkową od Waryńskiego do Starego Rynku. O godz. 17.00 każdy z zespołów da krótki pokaz swoich umiejętności. Pełne występy odbędą się w kolejnych dniach: w Bychlewie (8 i 9 lipca, Boisko Sportowe Bychlew 107), Lutomiersku (10 lipca, Dom Kultury, pl. Jana Pawła II 13). Ostatniego dnia (11 lipca) w Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach odbędą się międzynarodowe warsztaty tańca.

Kto wystąpi podczas imprezy? Grupa Folklorico de Mexico Alianza, mająca za sobą już 65 festiwali na całym świecie. Umzanzi Zulu Dancers, skupiająca się na tańcu zulu, który jest jednym z najbardziej wyróżniających się tańców afrykańskich. Zespół Tańca Ludowego ZDRAVETS z Bułgarii, Rhydham, propagujący sztukę i kulturę Indii, Zespół Pieśni i Tańca Cheremosh z Ukrainy oraz Ballet Artistico San Pedro B.A.S.P.E., pochodzący z Chile i odwiedzający nasz kraj po raz pierwszy. Nie zabraknie również polskiego akcentu, naszą kulturę krzewić będzie Zespół Pieśni i Tańca „Bychlwianka”, będący wizytówką województwa.

Więcej informacji o Festiwalu i zespołach znajduje się na stronie internetowej organizatora oraz jego profilu na Facebook’u.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments