Strona główna Na sygnale Kryminalne Babcia odzyskała rower. 24-letni złodziej zatrzymany

Babcia odzyskała rower. 24-letni złodziej zatrzymany

0
Ogłoszenie o sprzedaży kradzionego jednośladu, które pojawiło się w internecie zobaczyła wnuczka poszkodowanej. Powiadomiła policję.

Do kradzieży doszło pod koniec grudnia 2018 roku. Pabianiczance skradziono rower sprzed sklepu przy ul. Dąbrowskiego. Kobieta oparła o ścianę niezabezpieczony jednoślad i poszła na zakupy, gdy wyszła roweru już nie było.

– Pokrzywdzona nie złożyła wówczas protokolarnego zawiadomienia w tej sprawie. Sądziła, że roweru już nie odzyska. Stało się jednak inaczej i to za sprawą jej wnuczki – mówi nadkom. Joanna Szczęsna z KPP Pabianice.

Krewna na jednym z portali internetowych rozpoznała rower należący do babci. Jak się okazało, wystawiony był do sprzedaży przez lombard, w którym złodziej odsprzedał wcześniej skradziony pojazd. Sprawą zajęli się policjanci. Zatrzymali 24-latka mającego związek z tym przestępstwem. Ustalili również, że mężczyzna ma na swoim koncie inną kradzież roweru, której dopuścił się w listopadzie ubiegłego roku. Sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Poprzedni artykułSprawy Czytelników: prezydent w szaliku klubowym
Następny artykułWarsztaty, koncert i gry z lat 90. Znamy program Nocy Muzeów
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments