Strona główna Aktualności Komunikacja Autobusy PKS będą zatrzymywały się przed dworcem

Autobusy PKS będą zatrzymywały się przed dworcem

6
Autobusy PKS nareszcie mogą wjeżdżać na dworzec PKP, dzięki czemu podróżnym będzie łatwiej przesiadać się do miejskich, a także do pociągów.

Zmiana obowiązuje od dzisiaj, 1 grudnia i dotyczy tylko PKS Wieluń. Dlaczego? Bo jest to obecnie jedyny przewoźnik w tym rejonie miasta (ze względu na pandemię pozostali ograniczyli swoje usługi dla pasażerów).

W praktyce zmiana oznacza, że pasażerowie będą wsiadali i wysiadali z autobusów PKS na krańcówce autobusowej właśnie na dworcu, na stanowisku nr 2. Dotyczy to obydwu kierunków – i w stronę Łodzi, i Wielunia. Przystanek w nowym miejscu zastąpi dotychczasowy postój na przystankach przy ul. Łaskiej (Łaska/dworzec i Łaska/Wiejska).

– Wprowadzenie autobusów PKS bezpośrednio przed dworzec kolejowy stanowi kolejny krok ku integracji transportu publicznego w naszym mieście.  Pasażerowie będą mogli korzystać z ogrzewanej, dworcowej poczekalni, wyposażonej m.in. w toaletę – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy pabianickiego magistratu.

W Pabianicach autobusy PKS Wieluń zatrzymują się jeszcze na przystankach Partyzancka/Lumileds i Partyzancka/Konstantynowska. Te jadące w stronę Łodzi również w Ksawerowie (Łódzka/Pocztowa), a w Łodzi na al. Politechniki (przy rondzie Lotników Lwowskich i przy ul. Radwańskiej) oraz na dworcu Łódź Kaliska (przystanek końcowy). Autobusy jadące w kierunku Wielunia zatrzymują się natomiast w Dobroniu, Łasku i Widawie.

Kursy PKS Wieluń z dworca PKP są realizowane o następujących porach: 

 • do Łodzi Kaliskiej:
  – w dni powszednie: 7:49, 6:50, 9:00, 10:27, 14:50, 17:00 (ten kurs tylko w piątki)
  – w soboty: 7:50 i 14:50
  – w niedziele: 7:50, 14:50 i 19:15
 • do Wielunia:
  – w dni powszednie: 9:56, 11:56, 13:26, 14:57, 16:36, 18:46 (ten kurs tylko w piątki)
  – w soboty: 11:56 i 16:36,
  – w niedziele: 11:56, 16:36 i 21:07

Jak dodaje rzecznik, trwają rozmowy z kolejnym przewoźnikiem, który wyraził zainteresowanie, aby jego autobusy przejeżdżały przez Pabianice i także zatrzymywały się przy dworcu PKP.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To, że w Pabianicach autobusy PKS będą miały przystanek przy stacji PKP, jest unikatowym w skali Polski rozwiązaniem, ba nawet w skali Europy, jest się czym pochwalić, no i premie za taki pomysł się należą….

czyli, że przystanek, na którym są autobusy miejskie, międzymiejskie i pociągi, którymi można pojechać np. do W-wy albo z W-wy przyjechać i wsiąść w miejski, dojechać pod dom np. na „zatorzu” albo po przejściu przez ulice wsiąść do taksówki, którą dojedzie się wszędzie, to jest niedobrze? Pomijam tramwaj, który pewnie niedługo zacznie jeździć… Najlepiej PKS zrobić na Bugaju, PKP na Piaskach, postój taksówek w lesie a miejskie autobusy i tramwaj zlikwidować taki masz pomysł?

Mylisz się, ja nie krytykuję tego rozwiązania, jestem pod wrażeniem tego wręcz rewolucyjnego pomysłu na integrację różnych środków komunikacji masowej, podejrzewam, że do naszego miasta mogą przybyć szpiedzy z innych metropolii aby podpatrzyć ten projekt. No i ta duma, że przez Pabianice będzie przejeżdżał, jako jedyny, autobus z samego Wielunia do miasta Łodzi….

powialo sarkazmem albo skonczyles filozofie… widac imie Antoi jest obciazone genetycznie… taki kraj

Łódź Północna
Łódź Kaliska
Warszawa Centralna
Warszawa Zachodnia
Itd.

Antoni publikując swój post popełnił błąd, że nie zaznaczył (np. emotikonem) prześmiewczej/kpiącej wymowy swojej wypowiedzi. W realu w czasie bezpośredniej wypowiedzi/dyskusji na podstawie tonu wypowiedzi adwersarza, mimiki twarzy etc. łatwo się zorientujemy o poważnej czy żartobliwej wypowiedzi. W pisanym tekście musimy to wyraźnie zaznaczyć np. emotikonem.. Internauci „jki” i „Ksawer” nie załapali kpiącego tonu postu „Antoniego”. i zareagowali nieadekwatnie. W większości przypadków przy dworcach są zlokalizowane rozmaite przystanki komunikacji aby ułatwić przesiadki pomiędzy różnymi przewoźnikami. ALE w Pabianicach od WIELU lat nie było to stosowane mimo dawno wykonanego remontu dworca PKP w Pabianicach. I stąd ten sarkazm Antoniego. Przykład Ksawerego też… Czytaj więcej »