Strona główna Na sygnale Kryminalne Antyterroryści w Piątkowisku (WIDEO)

Antyterroryści w Piątkowisku (WIDEO)

12

Około 20 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz 6 radiowozów brało udział w zatrzymaniu mężczyzny w Piątkowisku – informuje nas Czytelnik przesyłając na potwierdzenie zdjęcie. Co się wydarzyło?

Był to jeden z 6 zatrzymanych mężczyzn w sprawie prowadzonej przez CBŚ wraz z Izbą Celną w Kielcach oraz Łodzi dotyczacej zlikwidowania nielegalnej wytwórni krajanki tytoniowej oraz nielegalnego handlu alkoholem. Na czele grupy, która naraziła Skarb Państwa na straty rzędu 3,2 mln złotych stał pabianiczanin, 36-letni Mariusz S.

Pięciu pozostałych mężczyzn zatrzymano na gorącym uczynku w miejscowości Rokitnica w gminie Łask. Zatrzymani to mieszkańcy województwa łódzkiego (Pabianic i Łodzi) w wieku od 34 do 37 lat.

Od dłuższego czasu funkcjonariusze Zarządu w Kielcach CBŚP rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i handlem wyrobami tytoniowymi oraz alkoholowymi bez polskich znaków akcyzowych. Pięciu mężczyzn zatrzymano podczas prac przy nielegalnej produkcji tytoniu na posesji w miejscowości Rokitnica w gminie Łask. Tam znajdowała się nielegalna fabryka.

Ponadto przeszukano czternaście innych lokali, zajmowanych przez zatrzymanych, w których funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi: około 1,6 tony suszu tytoniowego, tonę gotowego tytoniu do palenia, 120 litrów alkoholu bez akcyzy, kilka tysięcy opakowań papierosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek oraz profesjonalną maszynę do produkcji tytoniu.

Szacunkowe efekty finansowe z przeprowadzonych czynności i wartość ujawnionych towarów wynoszą ponad 3,2 miliona złotych. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych oraz handel tytoniem i alkoholem bez polskich znaków akcyzowych. Grozi im kara do 3 lat więzienie i wysoka grzywna.

REKLAMA
Poprzedni artykułKobieta zmarła w domu
Następny artykułPowstaje nowy mural
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy Pabianiczanin nie powinno być napisane wielką literą? Apeluje też o przeczytanie artykułu przed publikacją i zlikwidowanie literówek. Chyba, że jak większość portali stawiacie na ilość a nie jakość. Mnie osobiście bardzo rażą takie błędy dziennikarzy i rezygnuję z czytania takich portali…

Oczywiście, że nazwy mieszkańców miast piszemy małą literą, wykładnia: http://sjp.pwn.pl/zasady/;629446. Co do literówek, przed każdym wrzuceniem tekstu czytam go kilka razy. Po pani uwadze przeczytałem po raz kolejny i ich nie dostrzegam (co nie oznacza, że gdzieś się jakaś nie zapodziała). Pozdrawiam, autor.

To chyba też jest błąd Panie Mateuszu „Ponadto przeszukano czternaście innych lokalach, zajmowanych przez zatrzymanych…”( „lokali” ?). Więcej pokory i uwagi życzę.

Jest to błąd więc znalazła się w tekście 1 (jedna) literówka. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

jak u Rutkowskiego – zdejmujemy go gleba – i leży usikany ze strachu

jebać psiarnie kurwy najpierw rekrwiruja towar a potem sami fajki kreca i pala jebane psy niedadza na niczym zarobić

wow doprawdy, biedny skarb Państwa !!! Antyterroryści do handlarzy suszu tytoniu. Wysłannicy tych policjantów dymają Polaków dzień w dzień na setki milionów na każdej inwestycji, każda ustawą ale do nich kominiarze nie wejdą. Żenada !!! Jak długo jeszcze ludzie będą narzekać a potem znów na nich głosować. Pier… wolę PiS z kościołem, in vitro, Jarkiem i całą resztą niż ten złodziejski balet PO z milionami na tvn i suflerów, żeby ktoś ich kupił. Oni są jak zapach świeżych bułeczek w markecie i muzyczka z głośników. Kiedy dotrze do ludzi, że Król jest nagi a gorzej być nie może ? Kto… Czytaj więcej »

ooo przyznał się, że jest pisowczykiem 🙂
robił coś nielegalnie, dymał skarb państwa to po niego przyszli. prawidłowo.

skąd Twój pis weźmie na emerytury?

CIebie dyma skarb panstwa od zawsze 😉 ale nie przejmuj sie nie jestes sam 😀

Yes znów pojawił się „x” brakowało mi twojej błyskotliwości rodem z gimbazy. Wiesz deklu co oznacza pojęcie „adekwatnie do sytuacji” ? To tak jakbyś wysłał 6 wozów straży do palącej się śmietniczki. Każdy taki wyjazd straży, pogotowia czy antyterrorystów wiąże się z poniesieniem kosztów. Widać ciebie bałzenku życie nie kosztuje. Najwyraźniej pochodzisz z kręgu ruchu daromzjadów określających siebie hasełkiem „szlachta nie pracuje”. O swoją emeryturę się nie martwię. Gorzej z twoją ale to już twój problem Tusk z Kopacz coś ci odpalą z własnej kasy haha. I proszę nie produkuj się znów w kilkuset postach licząc na to, że ktoś… Czytaj więcej »

tęskniłem za Tobą 🙂
widze zupełnie inny styl wypowiedzi w stosunku do mnie, a w stosunku np. do artykułu. pisze Ci ktoś te posty żebyś uchodził za mądrzejszego?

juz jest na wolnosci, dyma wszystich nie tylko skarb panstwa.