Strona główna Na sygnale Alert pogodowy drugiego stopnia. Zachowajcie ostrożność

Alert pogodowy drugiego stopnia. Zachowajcie ostrożność

3
fot. OSP Lutomiersk
Meteorolodzy przewidują wystąpienie bardzo silnego wiatru, który w porywach może osiągać nawet 115 km/h. Takie podmuchy łamią drzewa jak zapałki i zrywają dachy z domów. Możliwe będą też przejściowe burze.

Alert pogodowy wysyłany przez Regionalny System Ostrzegania informuje, że do jutra, do godz. 18.00 mogą wystąpić silne wiatry o średniej prędkości 40-50 km/h, a w drugiej części nocy i nad ranem wiatr może osiągać nawet 115 km/h. Będzie wiał z zachodu i północnego zachodu.

Alerty pogodowe podawane są w trójstopniowej skali. Drugi, czyli pomarańczowy przewiduje wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostatnia wichura przeszła nad naszym powiatem 17 stycznia. Strażacy odnotowali wtedy ponad 100 wyjazdów.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobrze, że mamy gazety lokalne, bo Urzędasy zapominają, że ich psim obowiązkiem jest poinformować mieszkańców o nadchodzącym zagrożeniu. Strony Urzędu Miasta jak i Starostwa milczą… ważniejsze jest się lansowanie w blasku fleszy na meczu WOŚP. Żeby była jasność do WOŚP nic nie mam, sama wspieram jak tylko mogę.

Gdzie są wydziały Zarządzania Kryzysowego?

Pod każdym artykułem ten sam hejt na władze miasta. Jeśli uważasz, że strona urzędu miasta to odpowiednie miejsce i właściwy sposób na przekazanie informacji o wichurach, to szkoda mi ciebie. Twój jedyny słuszny rząd poinformował już obywateli, wysyłając alert RCB. Jeśli komunikat do kogoś nie dotarł, nie można liczyć, że sprawdzi on stronę www urzędu miasta.
Ale komentarz z du… zawsze możesz napisać. Jak zawsze, pod każdym artykułem.

Anna
Kobieto, nie dostałaś smsa od Państwowego Zarządzania Kryzysowego?