Strona główna Dzieje się „Agrafka zaraża”, czyli nowa akcja naszych wolontariuszy

„Agrafka zaraża”, czyli nowa akcja naszych wolontariuszy

2
fot. Agrafka
Ich cel jest jasny: chcą sprawić, aby zwłaszcza teraz, w dobie pandemii koronawirusa, na naszych twarzach częściej gościł uśmiech. Kto? Wolontariusze „Agrafki”, którzy właśnie zainicjowali nową akcję.

Nazwano ją „Agrafka zaraża”. Jak tłumaczą, chodzi w niej o przekazywanie pozytywnej energii za pomocą banerów z hasłami mającymi pobudzać optymizm. Właśnie pojawił się pierwszy – na ogrodzeniu Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej przy ulicy Partyzanckiej 31, gdzie mieści się siedziba wolontariuszy. Widnieje na nim przekaz „Wszystko będzie dobrze”. I zgodnie z zapowiedziami należy spodziewać się, że będą kolejne.

– Mamy przygotowane jeszcze dwa banery, w tym jeden z hasłem „To też przeminie”, które oczywiście odnosi się do aktualnej sytuacji. Generalnie założenie jest takie, że na każdym pojawi się inny napis. Jaki, to już zależy od osoby przygotowującej baner – wyjaśnia Agnieszka Jaksa, koordynator „Agrafki”.

Zostaną namalowane przez wolontariuszy z różnymi umiejętnościami plastycznymi, ale wszystkie połączy wspólny, optymistyczny przekaz.

– Mamy nadzieję, że pomysł spodoba się pabianiczanom – dodaje Agnieszka Jaksa

Banery mają pojawiać się raz w tygodniu przez kilka, jeśli nie kilkanaście następnych. Wolontariusze chcieliby rozwieszać je w różnych częściach miasta. Stąd prośba do mieszkańców, którzy chcieliby udostępnić miejsce (np. ogrodzenie) o kontakt pod telefonem 608219556. Można też wysłać wiadomość na facebooka „Agrafki”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Cały świat dał się zrobić w ch…… co do tego wirusa bill już liczy ile na tym zarobi . Radzę się obudzić rządzącym.

Dokładnie. Cała gospodarka stoi.
Jedna handluje wszystko na cały świat.