Strona główna Aktualności Biznes Adamed chce podwoić produkcję i sprzedawać 4 miliardy tabletek rocznie

Adamed chce podwoić produkcję i sprzedawać 4 miliardy tabletek rocznie

21

Trwa rozbudowa zakładu farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed Pharma S.A. Pierwszy, zakończony już etap rozwoju Centrum w Pabianicach objął budowę i uruchomienie dwóch zintegrowanych obiektów magazynu gotowych wyrobów i materiałów farmaceutycznych oraz centralnej pakowni o łącznej kubaturze 160 000 m³ oraz powierzchni użytkowej prawie 19 000 m² wykonanych w standardzie farmaceutycznym.

Rozbudowa zakładu rozpoczęła się w 2020 roku. Uruchomienie nowego magazynu pozwoli trzykrotnie zwiększy liczbę miejsc paletowych w Adamed. Przed uruchomieniem inwestycji firma dysponowała 10 tys. miejsc składowania, a po otwarciu obiektu będzie to łącznie wielkość 34 tys., co ma trzykrotnie skrócić czas przyjmowania dostaw towarów i materiałów. Natomiast nowa pakownia pozwoli zwiększyć zdolności produkcyjne.

Firma nie ukrywa, że jej strategicznym priorytetem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa lekowego poprzez inwestycje i rozwój. Adamed Pharma w ciągu ostatnich dwóch dekad przeznaczył na inwestycje i działalność badawczo-rozwojową ponad 1,9 mld zł. Do 2025 r. planuje wydatkować kolejny 1 miliard na inwestycje.

 

Generalny Wykonawca pierwszego etapu, firma ALSTAL Grupa Budowlana, zakończył już prace oraz montaż nowoczesnego sprzętu i technologii, która pozwoli na uruchomienie obiektu. W budynku pakowni trwają jeszcze prace związane z testami systemów, montażem ciągów pakujących oraz specjalistycznego wyposażenia, których zakończenie przewidywane jest na styczeń 2023 roku. Zgodnie z planem docelowo zainstalowanych zostanie 12 linii pakujących. Dzięki rozbudowie Adamed podniesie swoje zdolności produkcyjne z 2 mld tabletek produkowanych w 2020 roku do 4 mld w 2027 roku

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

to jest biznes. troszkę tego proszku za złotówkę, troszkę tego 50 groszy. zmieszać, zgnieść w kaspułkę i sprzedać za pierdyliard złotych od paczuszki.

I na wszystko pomoze .
A lody z chechla to nie inaczej.

Chyba pomylił Pan zakłady, proszę zobaczyć listę suplementów produkowanych w Adamedzie a suplementów w Aflofarmie, po czym możemy porozmawiać co właśnie się w nich znajduje 😉 a kolejno zobaczyć ilość reklam w telewizji, które publikuje Adamed a publikacje Aflofarmu

Nie piszę bezpośrednio o zakładzie – ja ogólnie o farmaceutykach. Powiedz mi co takiego szlachetnego jest w składzie tabletki, co składa się na cenę. czym różni się składnik tabletki na bóle brzucha od tej „na raka”. czemu jakiś proszek kosztuje 10zł a inny 1 mln? co tam sypią sproszkowaną platynę. czy wydobycie tego proszku jest na marsie? kto i czemu winduje ceny. dawniej babcia tarła zielsko z pola i działało tak samo ja teraz drogocenne tabletki. jak można robić hajs na chorych ludziach. (nie mówię o godziwym zarobku za pracę, ale o naciąganiu i windowaniu sztucznie cen za jakiś gram… Czytaj więcej »

Na przykład cisplatynę stosuje się do leczenia raka. Ale spoko, możesz spróbować zielska z pola.

Tu można znaleźć odpowiedź w zasadzie na wszystkie zadane pytania: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy-opracowali-lek-na-nowotwory-szybko,5,0,2417925.html

dzięki za konkretny artykuł. Jednak nadal uważam że ceny produktu są kolosalnie zawyżone. ok, wdrożenie, lata wkładu w projekt itp. W innych dziedzinach klient płaci za gotowy produkt i wkład go nie interesuje. Kupując meble, opony nie interesuje cię jaki nakład musiał ponieść producent. O czy np. spróbuj sobie wyobrazić złożoność procesora z komputera. Dziś kilogram czereśni kosztuje niemalże tyle co najtańszy procesor 🙂 jaka cena i jaki nakład tu ii tu? uważam że koszt poniesiony musi być w jakiś sposób zwrócony. Jednak nie można wszystkiego + sowita marża, bo jest pobyt, przenosić na „klienta”. Bo to jest po prostu… Czytaj więcej »

„Jednak nadal uważam że ceny produktu są kolosalnie zawyżone” Na jakiej podstawie tak uważasz? Chyba nie na przykładzie leku na raka, który podałeś? Co do przenoszenia kosztów, to można jeszcze je przenieść na państwo, które część leków refunduje. Ktoś musi za to zapłacić. Jak nie państwo to klient. Czy może jeszcze ktoś inny?

Jak nie wódka to tabletki – Polacy lubią się szprycować legalnymi narkotykami i być ogłupiani i ogłupienie.

„A z czego będą te tabletki?A h..wie z cukru pudru?”
Czym się różni mafia farmaceutyczna od zwykłej mafii?Farmaceutyczna ma więcej kasy!!”-cytaty z filmu……

jestem ciekaw czy też podwoją się zarobki czy nadal będzie dziadowanie i ciągły brak pracowników…..

Kurde, tak se marze, mamy takie dwie potęgi farmaceutyczne, szkoda, że ich właściciele nie są miłośnikami piłki nożnej, jeden by wziął Włókniarz, drugi PTC i byśmy mieli extrkasę za parę lat i ligę mistrzów :-)))

Komu potrzebna piłka nożna

Jakimś 4 miliardom ludzi Olka :*

Taka Aflopa wydaje 2 mld na reklamę rocznie. Głupie 10 mln… i mielibyśmy mistrza w koszykówce rok w rok…

Chyba według detalicznego cennika… Skąd masz takie dane? Pokaż gdzie to jest napisane.

Najwięcej na reklamę w telewizji – 419,71 mln zł – w pierwszym kwartale 2021 roku wydała firma Aflofarm.

info z wirtualnemedia.pl

No… Według detalicznego cennika… Skąd wiem? Bo takie kontrakty to tajemnica handlowa i wirtualnemedia.pl mogą co najwyżej policzyć ile jest reklam i na tej podstawie oszacować kwotę z cennika. I nie dwa miliardy tylko pół w kwartale, co potem? nie wiadomo. Teraz jako były reklamodawca radiowy zdradzę Ci pewien sekret: za naprawdę długoterminowy plan reklamowy płaci się „garść centaków”. Nie zdziwił bym się gdyby było to mniej więcej dwie trzecie tej ceny za cały rok. Owszem to nadal fura kasy, ale nie robi się tego dla przyjemnosci. Reklama to inwestycja.

Głupie 10 milionów. Tyle zapłacił PiS za przygotowanie wyborów, które się nie odbyły. A tu znów się do prywatnego portfela zagląda.

PiS to przesasinił 70mln zdaje sie

Ale ból tyłka mają co niektórzy xD Jak chcecie to możecie się leczyć zielskiem zerwanym z pola, nikt Wam nie każe brać leków